Arcurile Stock

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    La mine pe arcuri au bulina albastra, deci tot varianta aia inalta.

    Comment


    • #32
      varianta "jeep" are bulina albastra pe arcurile fata si bulina rosie pe arcurile spate. rugam posesorii de arcuri stock joase sa "citeasca" bulinele de pe arcuri cand au ocazia. pana acum am aflat ca exista si arcuri cu bulina verde pentru spate, dar nu stiu ce inseamna asta.

      Comment


      • #33
        nu am stat sa citesc toate postarile...sa va spun ce am facut eu! de pe spate am taiat o spira...si ca sa pot monta arcurile a trebuit sa desfac puntea...deci stau destul de bine! pe fata, am pus arcuri de diesel, aveau 5 spire si am taiat una si nu joaca in lacasul lor, nu troncane...sunt ok! daca vrei pot face maine poze sa vezi cat am coborat-o!

        Deci la al meu logan benzinar din 2005 arcuri pe fata de diesel si pe spate normale...din toate taiate o spira, se comporta ok, putin mai rigida, fara zgomote! sunt multumit eu pana acum...

        Comment


        • #34
          firiss, abia astept o poza cu masina si cu arcurile. m-ar ajuta mult si codurile de culoare de pe arcuri!

          Comment


          • #35
            Nu am avut un plan perfect drept...pe spate diferenta dintre ce am acum si un logan 2008 este ca...la cel din 2008 se vede puntea iar la mine se vede foarte putin...iar pe fata este diferenta cam de 2 cm pe langa cele stock din 2005...si cred ca ar mai merge taiat o jumatate de spira...pe fata! Sunt multumit...
            Attached Files

            Comment


            • #36
              Razvane, daca imi aduc aminte deseara am ''sa dau si eu un ochi '' la arcurile mele stock, le am prin garaj.
              sigpic

              Comment


              • #37
                Bine ca am descoperit discutia asta ca eu la ambition 2005 am observat fata mai lasata fata de alte dacii si ma pregateam sa-mi cumpar arcuri

                Comment


                • #38
                  Originally posted by firiss View Post
                  Nu am avut un plan perfect drept...pe spate diferenta dintre ce am acum si un logan 2008 este ca...la cel din 2008 se vede puntea iar la mine se vede foarte putin...iar pe fata este diferenta cam de 2 cm pe langa cele stock din 2005...si cred ca ar mai merge taiat o jumatate de spira...pe fata! Sunt multumit...
                  Sunt curios de cum arata masina cu 4 pasageri + bagaje.
                  sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                  Comment


                  • #39
                    iti spun eu, merge pe tampoane, amortizoarele sunt ca si inexistente
                    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                    Comment


                    • #40
                      Am mers si cu 4 pasageri...se comporta ok...oricum nu prea am ocazia sa merg cu masina incarcata!!

                      Comment


                      • #41
                        orice masina incarcata merge pe tampoane. asta e rolul lor, sa nu dea amortizorul in cap.

                        Ioarre, iti dau eu gratis arcuri "inalte" la schimb.
                        Last edited by razvanamza; 16 September 2013, 19:12. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • #42
                          Razvane o sa incerc sa-mi amintesc sa ma uit la culori:d

                          Comment


                          • #43
                            @Razvanamza - acum ca stiu ca e "tunata" din fabrica iti dai seama ca le tin pe masina )

                            Comment


                            • #44
                              Codul de culoare are de a face cu tarajul arcului, nu cu inaltimea si e pentru imperechere. Inaltimea difera fata de anul masinii si e alta referinta de arc (o aceiasi referinta poate avea 3 -4 coduri de culoare).
                              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                              Comment


                              • #45
                                einstein, ne pot lamuri care arcuri "de fabrica" sunt deci ceva mai dure si mai joase?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google