Coduri si preturi piese de schimb Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • AI NOROC!l-am dat jos pe cel rupt deoarece cei de la magazine habar nu aveau despre ce vorbesc.pe el scrie asa.cod3720, mai scrie un numar:788130376 R

    Originally posted by micutzu666 View Post
    AM GASIT doar pe original costa 75ron bucata
    Esti dispus sa dai 75 ron pe acel plastic?Nu se gaseste A.M.
    Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

    Comment


    • Buna seara!
      Vreau sa aflu si eu pretul urmatoarelor piese:
      capete bara stg/dr
      bielete directie 2 buc
      pivoti 2buc

      Comment


      • Salut. Ma interesa o turbosuflanta pentru dci 85cp Euro4. Pe la magazinele de piese am gasit piesa (in cutie originala DACIA) la diverse preturi dar codul inscris pe ea nu este 7701476880 (cum am inteles ca este codul de fabrica) ci ceva cu 543... Ceva pareri despre asta? Sunt echivalente?

        Comment


        • Originally posted by marian630ro View Post
          Buna seara!
          Vreau sa aflu si eu pretul urmatoarelor piese:
          capete bara stg/dr
          bielete directie 2 buc
          pivoti 2buc
          capete bara stg/dr ~100lei/buc (trw,lemforder,moog)
          bielete directie ~100lei/buc(trw,lemforder,moog)
          pivoti(brat echipat complet) ~200-300lei/buc(trw,lemforder)

          Comment


          • 6diablo 7701.... e codul dupa care se identifica piesa in reteaua Dacia-Renault iar 543... asta poate fi reperul pe care-l foloseste furnizorul ca probabil fac turbine pentru mai multe marci . Totusi parca n-as risca sa investesc cateva mii de lei intr-o turbina fara a sti sigur daca e originala sau nu. Ce diferenta de pret e cu una de la o reprezentanta? Daca nu e mare , atunci cumpara si monteaza la service dacia ca sa ai si garantie la ea.
            Pain brings out the truth in us all...
            ...how much truth can you stand?

            Comment


            • Turbina aceea e normal mai scumpa la reprezentanta, unde au un adaos comercial mare. Spre exemplu la Dacoserv Militari este 783 E (~3300 lei), iar la magazine, in oras am gasit cu 2600 lei si pe net chiar si cu 2000 lei (magazin online nu anunturi particulare). Pe net am vazut poze si parea ok, iar pe cea de la magazin am si tinut-o in mana; era la fel ca cea de pe masina - vanzatorul m-a asigurat ca e produsa la Pitesti si avea si ambalajul acela albastru cu insemnele DACIA.

              Comment


              • Originally posted by 6diablo View Post
                vanzatorul m-a asigurat ca e produsa la Pitesti si avea si ambalajul acela albastru cu insemnele DACIA.
                Vanzatorul a facut misto de tine, nu se fac turbine la Pitesti
                INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                Comment


                • si ambalajele nu prea mai sunt albastre de mult . 80 - 90 la suta din ambalajele de la piesele de logan sunt alb cu gri sau alb cu galben . Eu cred ca era o chinezarie ambalata intr-un ambalaj piratat. Oricum nici dealerii nu practica adaos chiar atat de mare la piesele scumpe. Adaosuri mari la consumabile da , dar n-o sa vezi adaos de peste 30 la suta la astfel de piese.
                  Pain brings out the truth in us all...
                  ...how much truth can you stand?

                  Comment


                  • Nu, vanzatorul a zis ca este piesa de uzina (referindu-se la piesa originala).
                    Sa fiu mai explicit. Turbosuflanta arata exact asa (exceptie era capacul de plastic care la magazin era galben si nu mai tin minte daca seria stantata era aceea) :
                    si ambalajul era cam asa:
                    Parca ma doare inima sa dau peste 3000 lei ca e de la reprezentanta si sa fie acelasi lucru.

                    Comment


                    • Originally posted by Octavian___32 View Post
                      Niste informatii utile care nu le gasesti oriunde. Preturile astea ar trebui aratate si la cei care fac comentarii ca piesele de Logan sunt exorbitant de scumpe, e, uite ca realitatea spune altceva. Scuze de offtopic, dar nu m-am putut abtine. Personal, preturile mi se par mai mult decat rezonabile! (in comp. cu alte marci)
                      ma scuzi informatiile le gasesti totusi coduri de origine renault etc, preturile acum stim toti ca difera ff mult de la producator pana la china

                      Originally posted by 6diablo View Post
                      Nu, vanzatorul a zis ca este piesa de uzina (referindu-se la piesa originala).
                      Sa fiu mai explicit. Turbosuflanta arata exact asa (exceptie era capacul de plastic care la magazin era galben si nu mai tin minte daca seria stantata era aceea) :
                      si ambalajul era cam asa:
                      Parca ma doare inima sa dau peste 3000 lei ca e de la reprezentanta si sa fie acelasi lucru.
                      turbina sau turbosufanta 3000 ? e prea mult, gasim mai ieftin
                      Last edited by ofertapiese; 12 February 2011, 10:25. Reason: Automerged Doublepost
                      http://www.ofertapieseauto.ro

                      Comment


                      • SAL plasa aceea de plastic de jos de la bara fata sedan logan ph2 la ce pret ar fi?Sau mai bine cumpar plasa din aluminiu si o tai dupa cum vreau eu?
                        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                        Comment


                        • salut cine stie ce pret are un airbag pasager de logan ph1 si unde pot gasi sau daca are cineva sa cumpar de la el multumesc

                          Comment


                          • Sper sa ma poata ajuta si pe mine cineva. As dori sa-mi pun protectii pentru aripi - fata si spate - si am gasit pe net 2 seturi de coduri pentru ele.

                            6001998192 – protectie aripi fata
                            6001998193 – protectie aripi spate

                            6001998316 - protectie aripi fata
                            6001998317 - protectie aripi spate

                            Care sunt cele pentru mine?

                            Am un Logan fabricat in 2010 Laureat+ .
                            Multumesc anticipat.

                            Comment


                            • nu stie nimeni?

                              Comment


                              • intreaba direct la un magazin cu talonul.
                                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google