Montare Difuzoare , Probleme Cu + Si -

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Montare Difuzoare , Probleme Cu + Si -

    Am hotarat sa schimb boxele de pe fata cu unele de la MTX ... buunn , ma apuc eu sa demontez si cand desfac boxa originala observ ca nu are cablu de culoare rosu si negru , ceea ce semnifica pozitiv(+) si negativ(-) ci unul mov si unul maro , asta in portiera stanga ... in portiera dreapta am doua cabluri , albe aman2 . Am incercat sa conectez boxele si intr-un fel si in altul , si oricum as conecta firele , membrana iese in exterior sau poate nu am eu un spirit de observatie prea bun . Aveti idee cum imi pot da seama care e + si care e - ?

  • #2
    Din cate stiu eu mov ar fi + iar maro - , daca scoti casetofonul uitate in spate dupa culori si identificale cautand pe net schema electrica a mufei pe care o ai.
    Logan PH2 1.4 MPI ABS+AFU+GPL ProiectoareEchilibru perfect.

    Comment


    • #3
      Cel mai bine vezi din schema de iesiri a cd-ului. Culorile te pot pacali
      My Ride sigpic

      Comment


      • #4
        Hai sa zicem ca le dau de cap cu maro si mov dar la portiera din dreapta cu alb si alb ?)

        Comment


        • #5
          Daca ai aparat de masura punel pe functia de piuit/continuitate. Dai jos casetofonu si le iei fir cu fir. Citesti inainte schema si identifici in mufa care este + si - apoi sondezi un fir din alea 2 albe si vezi care e ala din usa care piuie, il notezi pe un scoci de hartie care il lipesti pe el ... si de aici te descurci. Aici ai si mufa iso.

          P.s.: Daca nu ai imprumuti sau improvizezi ceva.
          Logan PH2 1.4 MPI ABS+AFU+GPL ProiectoareEchilibru perfect.

          Comment


          • #6
            Mersi mult de tot , mi-ai fost de mare ajutor !

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google