Box Tuning

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Box Tuning

    Salut !
    Am tot cautat pe forum si nu am gasit nicio informatie despre aceste Box Tuning-uri. Are cineva asa ceva pe masina sau a mers cu vreo masina ce avea asa ceva instalat ? Eu nu am reusit sa-mi fac vreo idee de cat de bune sunt nici din prezentarile de pe site-uri, forumuri, discutii cu unul-altul sau filmulete de pe youtube. Astia http://www.motortuning.ro/e107_plugi...hicle.php?in=b promit o crestere cu 13 CP (?!?!) a puterii motorului de 1.4, putere la care, prin remapare, nu se ajunge (stiu ca mai obtii 7 - 8 cp la remaparea unui 1.4). Va rog mult de tot, discutii la obiect si detaliate cu argumente solide. Multumesc.
    sigpic
    Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

  • #2
    Foarte tare site-ul.Chiar nu stiam de el.Vad ca au o gramada de chestii.Ai citit ce scrie,mai performant decat chiptuning-ul.Asa o fi,dar cred ca iti creste si consumul.
    sigpic

    Comment


    • #3
      Are si un pret mult mai mare decat remaparea si din cate stiu eu aduce mai putini cai decat resoftarea.

      Comment


      • #4
        Datele de acolo nu stiu cat de reale sunt, dar cert e ca e o alternativa buna la remapare, pentru ca se poate opri oricand si demonta.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #5
          8-12% in plus e maximum ce se poate scoate dintr-un benzinar aspirat doar fentand senzorii si ecu injectie, fara sa se lase cu urmari asupra motorului in timp...13 cai din 75 reprezinta o crestere de putere cu 17% (mult peste 9CP care reprezinta 12%)...Nu stiu ce sa zic, pare teleshopping la bani mai multi decat o resoftare. Sau obtii caii si in timp se "duce" motorul...
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • #6
            @andrei cred ca asa ceva nu se poate fara o uzura prematura a motorului deci mai bine eu zic ca mai iei un calculator ii faci remapare si il ti si pe cel stock daca vreodata vrei sa il pui inapoi

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google