Senzori Parcare Pe Fata

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Senzori Parcare Pe Fata

    Am deja senzori pe spate , cu display led montat la oglinda .
    Vreau sa montez asa ceva si pe fata , si nu stiu incotro sa ma indrept ; astfel:
    a. Se pune varianta cu 4 senzori , cu cutia in zona motorului si cu display separat de spate .
    Avantaj :se trag mai putine cabluri , cablurile ajung ca lungime , posibilitate mai simpla se activare /dezactivare
    Dezavantaj : sint 2 displayuri , posibilitate de interferenta de la motor ?
    b.Schimb cutia de pe spate si pun una pentru 8 senzori .
    Avantaj :este un sistem unic
    Dezavantaj: trebuiesc trase cabluri pe distanta mare , nu stiu daca ajung , sint multe cabluri .

    Problema comune:
    -de unde alimentez ? de unde activez cind este nevoie ? exista vreo esire pentru viteza mai mica de 20 km/h ? exista ala metoda de comanda ?

  • #2
    Am pus eu pe fata,am luat un +de contact,l am trecu printr un buton si gata,nu este greu,dar nu are rost sa pui pe fata,eu nu ii folosesc,niciodat!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    http://www.loganclub.ro/forum/album.php?albumid=910

    Comment


    • #3
      Acustic ce are?

      Pe original la generația II senzorii față sunt doar acustici dar cu intrare de viteză, merg doar sub 30 kmh.

      Alternativ, se poate concepe/construi un modul electronic care să îndeplinească niște condiții:
      -senzori față activați doar sub X km/h; 30km/h?
      -după dezactivarea marșarierului ai Y secunde în care senzorii față merg; 60sec?
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • #4
        Adica sa inteleg ca ai pus un buton de tip bistabil , prin care la nevoie alimentezi senzorii ? deci utilizezi cutie de 4 senzori pe fata ? sau ai cutie de 8 snzori ?
        De unde se poate lua informatie de viteza sub 30km/h ?
        Last edited by hspinache; 21 November 2015, 10:31.

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google