Portiera Accident

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Portiera Accident

    Buna seara! Sunt vinovat pt un accident minor si as dorii cateva informatii pe baza intrebarilor pe care le adresez. Tipul care a intrat in mine a suferit urmatoarele daune: bara putin crapata, capota foarte foarte foarte putin infundata. Eu am suferit urmatoarele daune: portiera soferului de la jumatate in jos e distrusa, mecanismul de inchidere functioneaza, dar nu poti deschide portiera din exterior, usa se inchide se deschide din interior, roata fata-stanga e putin inclinata. In momentul cand a avut loc impactul, eu stationam, iar el avea undeva la 20-30km/h.

    1. Am ales sa suport reparatia masinii individului din propriul meu buzunar, nu am ales metoda RCA. Acum nu stiu daca a fost o idee buna, aici astept opinii.
    2. Se mai poate repara usa sau trebuie schimbata? Si daca trebuie schimbata, un pret aproximativ as dorii sa aflu.
    3. Masina nu trage stanga-dreapta, franele tin. As dorii sa aflu mai multe informatii, bine inteles daca stiti, despre roata.

    O seara placuta si Craciun Fericit!

  • #2
    O usa ar fi 450 Lei + inca 250 revopsire si lac. Trebuie sa faci geometrie la roti, nu o lasa asa.
    MULTA LUME, PUTINI OAMENI...

    Comment


    • #3
      probabil ai strambat amortizorul sau bascula
      laureate 1.5l, albastru marin

      Comment


      • #4
        Originally posted by MARIVS View Post
        O usa ar fi 450 Lei + inca 250 revopsire si lac. Trebuie sa faci geometrie la roti, nu o lasa asa.
        Poate pun o intrebare aiurea, dar sincer nu am habar, la 450 usa ar fii nou sau nu? Pe site-uri de piese, nu am gasit.

        Comment


        • #5
          Noua, dar nu originala si fara mecanisme, geam, etc. Astea se recupereaza de pe masina ta, daca usa cu pricina nu esta extrem de avariata.
          MULTA LUME, PUTINI OAMENI...

          Comment


          • #6
            Daca gasesti la dezmembrari usa la culoare iesi mai bine decat una noua si vopsita, daca masina este mai veche se va vedea imediat diferenta la asta noua.

            Comment


            • #7
              Originally posted by enervantul View Post
              Daca gasesti la dezmembrari usa la culoare iesi mai bine decat una noua si vopsita, daca masina este mai veche se va vedea imediat diferenta la asta noua.
              Se poate face revopsire cu imbatranire, fara sa se mai cunoasca faptul ca a fost schimbata. Eu asa am procedat la a mea, cand m-a lovit un bulgar in portiera - sofer. Dar pentru ca reparatia a fost suportata de asiguratorul bulgar, nu m-a interesat costul actiunii, ci doar ca piesele folosite sa fie noi si de origine. Bineinteles ca o asemenea procedura costa, dar este o varianta.
              La fel, daca poti, cauta si la dezmembrari.
              MULTA LUME, PUTINI OAMENI...

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google