Duze Stropitoare parbriz Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • chestia e ca nu e uzat.am intrebat ,ca si eu m-am gandit sa-l fixez cu ceva si de aceea am intrebat daca se poate arde motorasul ca odata fixat nu o sa mai sara.apropo:intra foarte greu pe filtru.oricum o sa-l prind si ramane de vazut ce se va intampla
    filtrulul cum am mentionat mai sus il schimb la fiecare schimb de ulei si filtre si sa sti ca se strange ceva mizerie in el.cei drept folosesc lichid din acela de 3-5 lei/5 litri din magazine,dar totusi nu e apa de la robinet.

    Comment


    • Ideea se rezumă simplu: dacă apa nu ţâşneşte normal sau chiar deloc când acţionezi pompa, atunci nu insista că rişti să o arzi. Verifică în cazul acesta ce anume e înfundat. De pildă, cu furtunaşul acela scos, acţionează pompa şi vezi dacă apa ţâşneşte normal. Ar fi bine să te ajute cineva ca să nu îmbăiezi tot motorul.
      sigpic

      Comment


      • se mai pot comanda duzele?
        sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

        Comment


        • Am montat si eu V8-urile pe la inceputului anului si sunt multumit de ele.
          Vad ca multi si-au montat si filtru dar sincer nu-i vad rostul.

          Comment


          • crede-ma si filtrul are rostul lui pentru ca eu nu am montat si una din ele numai bate calumea da jet simplu pe parbriz...

            Comment


            • eu am montat cu filtru si isi face treaba si el
              o perioada am avut fara si cum spune@bluestar_kwo una di ele numai batea cum trebuie

              Comment


              • Mi s-a infundat duza din dreapta deci o sa ii bag si eu filtru.

                Comment


                • si la loganul 2 sunt fix de astea.
                  de vazut cat sunt la dealer ca de potrivit cred ca se potrivesc perfect

                  Comment


                  • SKD, cele de pe noul logan sunt total diferite de cele de Citroen pe care le-am avut montate o gramada dintre noi ;)
                    Sistemul de prindere se potriveste perfect, spre deosebire de cele luate de pe C4. Inclusiv pulverizarea parca o face mai ok.

                    Comment


                    • Trebuie sa montez si eu cat de curand un filtru pentru ca mi se infunda destul de des stropitoarele. Le-am schimbat in vara si acum nu mai stropesc excelent.

                      Comment


                      • Monteaza filtru si ai sa vezi ca nu va mai fi nici o problema. Eu am filtru de 1an si 1/2 si nu am avut absolut nici o problema cu diuzele perdea.
                        LOGANIST CONVINS !!!

                        Comment


                        • stropitoarele de la logan 2 se potrivesc la logan 1?

                          Comment


                          • Da , se potrivesc , s-a mai discutat pe tema asta.

                            Comment


                            • Sunt mai bune stropitoarele de logan 2? Ce imi recomandati si mie sa pun in schimb dupa ce montez filtru?

                              Comment


                              • Duzele de Logan II fata de LOGAN I sunt diferite doar la modul de stropire, de improscare a apei. Cele de logan II stropesc sub forma de perdea, si vine pe o latime mai mare decat cele de logan I.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google