Cotiera

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Le acopera partial? sau le acopera total?

    Comment


    • Pe cat ursc sa fiu eu "lupul moralist" in aceasta situatie nu pot abtine.

      Originally posted by darksid3 View Post
      Pe prima o am eu (link-ul de sus) si se potriveste foarte bine cu designul interior...zici ca asa a fost din fabrica....insa daca ai butoane geamuri pe spate...ia-ti adio ca iti "taie" accesul la ele....poate doar sa faci vre-o manarie...s-o decupezi...ceva de genul!
      Evident aici colega subliniaza faptul ca iti "taie" accesul.
      Aici avem doua intelesuri :
      1-Iti poate taia mana cand incerci sa apesi butoanele avand atasat un sistem "ghilotina" (putin probabil)
      2-Accesul este impiedicat de catre anumite elemente constructive ale acesteia

      STIU CE TE INTREBI...!!!!
      "Cat de mult iti "taie" accesul????Eeeee....iti "taie"accesul atat de mult incat sa nu poti apasa in conditii de siguranta pe ele .Mai pe scurt iti "taie" accesul foarte mult spre "de tot"

      Nu te supara pe mine.Am avut si eu chef de gluma ca ma plictisesc la munca.
      EX : + =

      Comment


      • Nu m-am suparat... ma bucur ca macar cineva mi-a raspuns... deci sa inteleg ca astia de la dacia fac cotiere doar pentru modelele fara geamuri electrice? asta-i cea mai mare tampenie, nu stiu ce ma mira, faptul ca traim in romania

        Comment


        • Memphis_taz, eu am cotiera de la dacia, parca a fost 250ron si pot sa ajung la butoanele din spate fara greutate, chiar si in mers; nu stiu daca asta tine de cum tii scaunul din fata(mai sus sau mai jos) sau de inaltimea soferului, dar eu ajung lejer si in conditii de siguranta (fara suparare b45gao)
          If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

          Comment


          • Ma simt de parca vorbesc singur!
            Uite sunt mai multe modele de cotiere pe piata romaneasca a idustriei automobilistice autohtone post descembriste(bat campii).
            1-Originala (una si unica) care intruneste mai multe necesitati ale pasagerilor/soferului si tovarasului acestuia de partid (vezi pasager dreapta) de autoturisme marca dacia logan prima si ce-a mai buna in stat , printre care este si aceea de al permite indiviziilor care se lafaie cu nesimtire pe locurile spate si se joaca in disperare la geamuri in timp ce tu te chinui prin trafic de a accesa cu lejeritate si in conditii de deplina siguranta mult titratele butoane.
            2-Modele aftermarket,tuning,turbo-raCIng etc. pot fi replici fidele ale celei originale (vezi cele 9785344154de posturi pe aceasta tema impreuna cu foto) dar care iata !!!Pentru a fi deosebite de bunii cunoscatori iti blocheaza accesul la boton.

            DECI

            1-cotiera originala 220RON cu acces la boton
            2-cotiere aftermarket-turbo-racing-sport fara acces la boton si daca ai ambitia sa folosesti butoanele poti sa te lovesti pe acolo si sa faci bubu preturi de la 50Ron la 150Ron

            Acum fara nici o gluma pe viitor mai da si tu macar o pagina doua in spate ca o sa te trezesti ca te alearga moderaorii aici....shhhhhhh....nu avem voie sa le pronuntam numele ...shhhhh
            EX : + =

            Comment


            • Bun zis gao .....imi place faza cu turbo racing sport
              sigpic

              Comment


              • Te asigur ca am citit tot threadul; memphis_taz a zis ca AIA DE LA DACIA FAC COTIERA DOAR PENTRU MODELELE FARA GEAMURI ELECTRICE; eu am zis doar ca nu e asa; si abia astept sa vad cum ma alearga moderatorii...
                If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

                Comment


                • Nici daca as avea geamuri electrice pe spate nu m-ar pasiona sa imi iau cotiera de care sa tin cont sa nu ma impiedice la utilizarea butoanelor......Eu nu folosesc geamurile spate ...un motiv in + se pot zgaria geamurile ca sunt ionizate
                  sigpic

                  Comment


                  • off: Atunci ar trebui sa stai cu gura pe aia care merg in spate sa-ti inchida geamurile cand coboara din masina-cu exceptia cazului cand ai module d-alea de ti le inchid automat cand incui masina

                    on:pana acum n-am vazut vreo cotiera aftermarket care sa-mi placa mai mult decat aia "originala"
                    If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

                    Comment


                    • Off.... cei din spate stau cu gura pe ei sa nu umble la geamuri
                      on..... si mie imi place mult cea de la dealer
                      sigpic

                      Comment


                      • @andrushk_mib : Am zis eu ca pe tine te alearga moderatorii?NU!Am zis ca pe "mephis" o sa il alerge daca nu citeste din spate.Tuturor place aia de la dealer.Poate unde este mai estetica ,rezistenta,calitativa...
                        EX : + =

                        Comment


                        • Scuze, credeam ca ziceai de mine, fiindca postasei fix dupa mine si nu intelegeam ce am gresit
                          If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

                          Comment


                          • Merci de info baieti... they're after me... and they can't catch me... i'm to fast for them even for those who drive 1.6.16v

                            Comment


                            • Poze cotiera mea Type-R

                              Cateva poze
                              Attached Files

                              Comment


                              • Hei iata cotiera ta vine cu "nuclear missile launcher".Ce este cu butonul rosu???
                                EX : + =

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google