Cotiera

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Multumesc Andrei !
    sigpic
    Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

    Comment


    • Am si eu 2 intrebari:
      1. Exista vre-o diferenta intre cea de prestige si cealalta in afara de culoare?
      2. Sunt diferente de pret de la dealer la dealer? Si dc da unde este mai ieftina?

      Comment


      • Doar de culoare(e diferenta),cand am luat eu cea gri era 223 lei si neagra atunci adusese(aveau comanda data de doua luni) aveau cu 210 lei.La mine la kiss am vrut neagra deoarece se potriveste cu tapiteria si tine la tavaleala mai mult ca aia gri.Acum fiecare dupa gusturi,dar am inteles ca cea neagra se gaseste mai greu dar nu stiu de ce.
        KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

        Comment


        • @dbajan123: Preturile difera. Cea mai ieftina e la Dacoserv, AMG sau IPSO.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • Va multmuesc pentru promtitudine...Am sa imi pun si eu o cotiera mai ales ca prin asta imi mai adaug un nou spatiu de depozitare.

            Nushtiu dc au baieti la dacoserv din militari din aia gri ca m-as duc chiar azi...Dar cred ca o sa sun

            Comment


            • Gri au sigur pe stoc, nu mai trebuie sa suni.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • Ai idee montaju este inclus in pret?

                Comment


                • Nu e inclus, costa 20-30 lei.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • Sunt nou pe aici. Unde in iasi ai gasit cotiera? Ma intereseaza si pe mine.

                    Comment


                    • Cotiera originala gasesti al dealerul Dacia din Iasi. Caremil Impex Sos. Bucium nr.23
                      sigpic

                      Comment


                      • M-am interesat ieri la Meridian Vest daca tot am avut niste treaba pe acolo si pretul este de 270 RON pentru cotiera, ceea ce mi se pare cam multicel tinand cont de preturile la care spuneti ca se gaseste in alte parti(210-230RON)...
                        ex-Logan Ambition 1.5 dci Iunie 2006/RIP Dec 2011
                        Dacia Duster Laureate 1.5 dci 110cp 4X4, ESP + whatever packs

                        Comment


                        • "Ieftin", dincolo (Adras) e si mai scump, 340.

                          Comment


                          • Achizitionarea cotierei a fost o adevarata aventura ... In primul rand am fost la cei de la Dacoserv de pe Salaj, nu o aveau decat pe cea gri - 255 RON. Dorindu-mi neagra sa se potriveasca cu interiorul, n-am luat-o. De aici incepe balciul. Am fost intr-o sambata pe bulevardul Preciziei sa-mi pun folia pe geamuri, am trecut si pe la Dacoserv-ul de acolo - era inchis, dar m-am uitat pe geam, o aveau tot doar pe cea gri si acelasi pret. M-am dus apoi la Meridian Vest, tot doar pe cea gri o aveau 249 RON. La Adras, cel de vis-a-vis de parcul Moghioros mi-a stat ceasul - 340 RON (!!!) cea gri. Am ajuns si la IPSO in Otopeni, aia neagra 310 RON (???), cea gri 270 RON. La Meridian Sud o aveau la 260 RON pe cea gri - nebunie nene !!!. Intr-un final, am luat-o de la Meridian Vest pe cea gri cu 249 RON. Acum, as vrea ceva recomandari de vopsire in negru. Sa iau vopsea de tabacarie sau de la reparatii incaltaminte sau e suficient un spray de vopsea neagra ?
                            sigpic
                            Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

                            Comment


                            • In primul rand felicitari pentru alegere...Acesta e unul dintre topicurile mele preferate dupa My Ride...Parerea mea e sa nu dai cu spray auto pe ea...Cu vopsea de piele da...Dar nu imi se pare ca e piele ceea ce e pe cotiera...Eventual incearca sa vezi daca se poate da jos acel capac culisabil pe care e aceea imitatie de piele si sa gasesti pe cineva sa ti-l faca dintr-un material negru.
                              Hai ca m-ai starnit si pe mine...Ma uit si eu azi cum se poate da jos acel capac.
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by valeriuciprian View Post
                                In primul rand felicitari pentru alegere...Acesta e unul dintre topicurile mele preferate dupa My Ride...Parerea mea e sa nu dai cu spray auto pe ea...Cu vopsea de piele da...Dar nu imi se pare ca e piele ceea ce e pe cotiera...Eventual incearca sa vezi daca se poate da jos acel capac culisabil pe care e aceea imitatie de piele si sa gasesti pe cineva sa ti-l faca dintr-un material negru.
                                Hai ca m-ai starnit si pe mine...Ma uit si eu azi cum se poate da jos acel capac.
                                Sincer, mi-a fost teama sa trag de capac sa nu-l rup. Ma gandeam la vopseaua de piele pentru ca stiu ca intra in structura, nu e doar de suprafata. Daca e sa o duc la cineva sa mi-o faca din piele neagra ... incep sa plang dupa bani ... Deja mi se pare ieftina cea la 310 RON ...
                                sigpic
                                Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google