Cotiera

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Probabil ca nu prea te-ai folosit de ea si o tineai mai mult ridicata.

    La mine am simtit lipsa cotierei in momentul in care m-am suit in masina fara cotiera, m-am obisnuit mult sa reazem cotul pe ea si mana asa pe volan partea de jos.

    Fara cotiera parca imi vine sa imi bag mana in buzunar ca n-am unde sa o sprijin.

    Comment


    • Sincer , cotiera fie ea Armster , fie Autospeed , sau orice alta natie , nu sunt cotiere bune .Solutia optima , dupa parerea mea , ar fi adaptarea unei alte cotiere de la un alt model (ceva in genul celei de pe Laguna ) . Sincer ii simt oarecum lipsa , inainte tineam o mana pe volan , si cu cotul ma rezemam de cotiera . Acu tin ambele maini pe volan (dupa ceas' ) ) . Doar la faza asta ii simt lipsa .

      Comment


      • Da da.

        Cat de tampit poate suna, dar am simstit lipsa cotierei si cand m-am dat cu A4 lu' frate-meu.

        E adevarat ca e slabuta ca sustinere, trebuie sa ai grija ca o rupi relativ usor, dar daca nu esti ghiolhan, te tine mult si bine.

        Chinezaria de Autospeed chiar nu speram sa ma tina atata fara sa nu o crap (peste 2 ani) musamaua nu este roasa si functionalitatea e ca la inceputuri.

        PS: doar pun cotul pe ea, nu ma sprijin sa-mi asez curu mai bine in scaun. Pt asta apelez la spatar (ce-i drept si spatarul au reusit altii mai omanoci sa-l rupa cu treaba asta)

        Comment


        • Pai si la mine a tinut 3 ani , bine mersi , pana s-a proptit baiatul care mi-a imbracat volanul in piele , cand a incercat sa scoata nuca . Nu-i bai , si asa eu am avut probleme si cu armatur , nu stiu ce a avut , dar a taiat tata din ea cu flexu , sus unde sunt gaurile de surub , metalul este in unghi , si au trebuit indreptate (stiu ca suna prosteste , dar si eu si tata ne-am uitat la instructiunile de montaj si ne dadea cu virgula , indiferent cu o luam si a trebuit sa tai si cele 2 picioare de la prelungirea de frana de mana , cele de plastic , pentru ca loveaua in armatura si nu mai se pupa cum trebuie , neam ) . Acum nah , nu ma stresez . Cred ca o sa iau Autospeed cotiera urmatoare si ii imbrac "musamaua" in piele si gata ( desi mi se pare mult mai tentanta cea de Laguna , e mai tzapana) .

          Comment


          • Las-o asa musamaua aia ca tine mult si bine.
            Ce s-ar putea face, un burete mai bun sub musama, la mine s-a tocit/aplatizat.

            Comment


            • Si la cea de origine tot asa s-a facut , dupa 3 ani . Dar este "piele " daia cum este si pe volane si maciulii (subtire , de unica folosinta ) ) .

              Comment


              • Am citit multe parerii aici si am constatat ca ar fi buna o cotiera in masina. Inca nu mi-am luat una, dar, inainte sa-mi iau as vrea sa stiu si eu daca atunci cand circulati cu nevasta in dreapta, cotiera e acaparata de aceasta?
                Last edited by crististreulea; 19 December 2012, 22:48.

                Comment


                • depinde de dimensiunile nevestei. dar chiar si asa, poti indesa cu cotul ca sa-ti faci si tu loc. daca comenteaza, creseu de dreapta
                  Last edited by crististreulea; 19 December 2012, 22:49.
                  Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                  Comment


                  • Pe langa dimensiunile nevestei, mai sunt importante urmatoarele aspecte:
                    - intervalul de la data casatoriei
                    - culoarea parului (nevestei)
                    - daca a facut sport; daca da, ce fel de sport a facut (daca e lata sau nu, in umeri)
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • De obicei, cand merg cu nevasta in masina, eu o oblig sa-si puna centura neagra, pe care i-o blochez, astfel incat sa fie in incapacitate de a-mi acapara cotiera.
                      If it ain't broke, don't fix it!

                      Comment


                      • La mine am prins-o asupra faptului cand s-a proptit in cotiera! Nici cand a intrat cu masina in sant n-am certat-o asa tare

                        Ii las si ei loc pe cotiera, da' cum zice Streulea, cand nu e loc o indes cu cotu si intelege mesaju.

                        Comment


                        • salutare tuturor!!! se potriveste cotiera de laguna1 pe logan? cea de laguna2 am vazut ca da. am gasit-o la un pret bun si nu stiu daca o cumpar sau nu

                          Comment


                          • Ce inseamna pret bun? Daca e la 20-25 lei risca-te, daca nu mai bine ia d-asta chinezeasca.

                            Comment


                            • Stiu ca cineva de pe my ride a adaptat cotiera + consola de la laguna 1 pe logan. Arata foarte fain! DAR a trebuit sa modifice prinderea levirului de la frana de mana, pentru ca nu e ca la logan.


                              Sincer eu ma gandesc sa cumpar din dezmembrari una de renault megane 2 si sa omodific sa arate bine si sa fie si functionala ..

                              Comment


                              • Este mult de lucru, mai bine iei una originala si nu te mai complici. E foarte comoda, nu se misca deloc. Mai scartaie uneori, dar nu deranjant.
                                MY CLA

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google