pedala de acceleratie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pedala de acceleratie

    salut la toata lumea
    am si eu o intrebare: Cum pot sa reglez pedala de acceleratie ca sa nu mai fie asa de tare?

  • #2
    La tine e tare. De cat timp ai masina? E Logan?
    La mine e mult prea fina, tre' sa tin picioru' incordat un pic ca sa nu apas pe acceleratie. E cum spun eu ''arc de pix''.
    Solutia ar fi sa pui un cablu de acc. nou, sau pe asta sa-l ungi un pic, il dai jos si il ungi cu (asta ar fi cel mai bine) cu aditiv de teflon.

    Comment


    • #3
      daca si aia mai e tare ce sa mai zic,e destul de moale zic eu

      Comment


      • #4
        Sa nu cumva sa fie vre-o defectiune de i se pare tare. Am auzit si pe altii care se plangeau ca ar fi tare si nici nu tragea masina cum trebuie (cablu gripat cred).
        Cel mai lent 1,6 8v

        Comment


        • #5
          La a lu' frate-meu (are 60000) e ''tare'' acc. dar asta in comparatie cu acc. de la Loganu' meu, dar mai bine asa, cum am spus, la mine trebuie sa tin picioru' un pic incordat ca sa nu apas prea tare pe acc.
          Daca e chiar ''tare'' atunci la service si ar trebui sa se rezolve problema pe garantie.

          Comment


          • #6
            dute ma la garantie cu ea si o sa iti puna astia sarma in loc de cablu
            Alex is My Name .. CT26DZU is my " nickname " )

            Comment


            • #7
              Asa este la mine este moale....sau eu nu sunt destul de finut..dar trebe sa tin piciorul incordat un pic..ceea ce nu imi place dupa 100 - 200 km...tre sa fac pauza ca ma doare piciorul........cum rezolvam problema cu acceleratia prea moale...

              Comment


              • #8
                Originally posted by balanescuadrian View Post
                Asa este la mine este moale....sau eu nu sunt destul de finut..dar trebe sa tin piciorul incordat un pic..ceea ce nu imi place dupa 100 - 200 km...tre sa fac pauza ca ma doare piciorul........cum rezolvam problema cu acceleratia prea moale...
                asa este si la mine moale, mai ales can parcurg multi km imi amorteste piciorul mai ales ca port 45 marimea la pantofi si mi se mai intampla sa imi scape piciorul in pedala.....un sfat sa intarim oleaca pedala de acceleratie...
                sigpicIntalnirea membrilor Logan Club Mioveni, in fiecare Duminica, la ora 18, Parcare P3....

                Comment


                • #9
                  Si la mine este moale... mergi la garantie... e cel mai bine... si nu te pune sa desfaci tu cablu ca te ia cu dureri de cap... din 2 motive
                  1. te vor interoga aia de la service ca de ce ai umblat si mi se pare foarte corect...
                  2. nu ai sculele necesare... n-are rost sa te chinui tu pt o suma modica care se plateste la service daca nu ai masina in garantie

                  Comment


                  • #10
                    Si ce sa faca in service, ca n-am inteles?
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by andrei View Post
                      Si ce sa faca in service, ca n-am inteles?
                      asta ma intrebam si eu.....deci...in concluzie ramane sa ne chinuim????
                      chiar nu se poate face nimic

                      Comment


                      • #12
                        In service, sa se uite la ea poate, n-au ce sa-i faca...
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • #13
                          Cablu de acceleratie e cumva genu cum e pe fostele dacii ? in caz de se rupe sau mai stiu eu,ca am patit la fosta dacie sa ma lase in mers cablu
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by boris View Post
                            Cablu de acceleratie e cumva genu cum e pe fostele dacii ? in caz de se rupe sau mai stiu eu,ca am patit la fosta dacie sa ma lase in mers cablu


                            boris tu vad ca ai diesel deci ai acceleratie electronica adica nu e pe cablu
                            laureate 1.5l, albastru marin

                            Comment


                            • #15
                              Ideea e ca in service au ce sa faca la acceleratie.
                              E un lucru care am uitat sa-l spun cand am facut azi revizia. Oarecum, m-am obisnuit cu ea, dar la drum lung e cam nasol (voi chiar nu stiti ce inseamna sa lasi talpa moale si sa se accelereze ca nebuna).

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google