Airbag

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Airbag

    de cateva zile mi sa aprins becul de la aibag 2 (pasager ) nu am avut nici o coliziune cu ea de la ce sa aprins si cum as putea remedia problema ? uni spun ca intrerupatorul e defect alti spun ca trebuie calculatorul resetat de la airbag voi ce ziceti ?

  • #2
    Nu ai umblat cumva la switch-ul de la Airbag OFF?Sau sa fi umblat cineva :-?
    Last edited by soboBN; 14 March 2009, 21:44.
    Cumpar volan de Duster

    Comment


    • #3
      nu deloc sa aprins deodata in timp ce mergeam si nu sa mai stins

      Comment


      • #4
        service scrie pe el. odata ce s-a aprins martorul de la airbag, acesta inseamna ca nu mai functioneaza, si in caz de impact nu mai sare acel airbag.
        Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

        Comment


        • #5
          daca tot exista threadul asta...am avut accident,mi-au sarit airbagurile si acum intrebare:ce imi trebuie la schimbare?adica:airbuguri in sine,dar la partea de calculator/senzori trebuie sa schimb ceva?ce?multumesc mult.dar fara raspunsuri tip:du-te in service.doar sa stiu la ce ma astept.
          "CAND VIATA E PREA GREA....LAS-O JOS!"un batran logan de 1.4!:drunk

          Comment


          • #6
            airbag sofer airbag pasager si daca are uce airbag bosh nu trebuie schimbat dar daca are continental atunci nu ai ce face si trebuie ajuns la service

            Comment


            • #7
              @cIuFuLiCi99: Mergi in service pentru o testare, acolo se vede clar unde e problema. Eu suspectez contactorul airbag.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #8
                martorul de la airbag se poate aprinde si de la un shoc adica o gaura....etc incearca sa-l reprogramezi vezi daca se mai aprinde

                Comment


                • #9
                  am incercat sa il obresc din buton si sa aprins si celalant martor de la airbag dar sa stins ala dupa un timp singur

                  Comment


                  • #10
                    tre sa te duci la ei mi se pare ca se face cu testerul s-ar putea sa fie nevoie de o reprogramare

                    Comment


                    • #11
                      a fost baga si pe tester de un preten si nu a putut sa il opreasca avea testeru de la pitesti

                      Comment


                      • #12
                        Pe testeru' ala trebuia sa apara niste coduri de eroare cu rezolvarile aferente.
                        In general defectul este o pana de contact la un conector.
                        Posibil sa fie cablajul panglica de la volan.

                        Comment


                        • #13
                          Atata timp cat e vorba de airbag-ul pasager, nu are cum sa fie de la conntactorul rotativ.

                          Cat despre testare, trebuie facuta intr-un service autorizat, nu pe genunchi cu cine stie ce program. Se vede defectul, se remediaza si se sterge eroarea.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • #14
                            poi baiatu care a facut testu e electrician sef la tim ciclop si are programu de la dacia pitesti

                            Comment


                            • #15
                              Mai mult ca sigur nu are CLIP...
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google