Cum Diferentiez Proiectoarele Standard De Cele Puternice ...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cum Diferentiez Proiectoarele Standard De Cele Puternice ...

    acum cateva zile colegul nostru vali007 a descoperit in serviceul dacia ca ar exista 2 tipuri de proiectoare... standard si mai puternice....

    intrebarea mea este cum identific pe masina ce fel de proiectoare am si cum imi dau seama care sunt cele puternice....

    am sa incerc maine sa ma duc in reprezentanta si sa adun mai multe informatii si am sa va tin la curent
    IS 10 LNC Facebook

  • #2
    te uiti pe bec, sa vezi cati watti are...
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #3
      E prima oara cand aud chestia asta. Si vorba lui Seba, sigur e de la bec, nu cred ca au facut astia alt proiector cu alta configuratie a oglinzi .
      Desi nu am vazut niciodata un bec H11 mai mare de 55 W.
      , sunt cu ochii pe voi !
      :thumbsup:

      Comment


      • #4
        Euromarket are dreptate exista intradevar doua tipuri de proiectoare cele de ceata si cele de bataie mare. Uitati-va in manualul de utilizare la 5.12

        Comment


        • #5
          Originally posted by FLORYN View Post
          E prima oara cand aud chestia asta. Si vorba lui Seba, sigur e de la bec, nu cred ca au facut astia alt proiector cu alta configuratie a oglinzi .
          Desi nu am vazut niciodata un bec H11 mai mare de 55 W.
          Pai eu am becuri de 65 w in proiectoare si nu imi par asa de puternice!!!!
          Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

          Comment


          • #6
            puse de fabrica, domnu', sau puse de egon?
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • #7
              Seba nu stiu daca se refereau acuma neaparat la puse din fabrica,eu vroiam doar sa spun ca nu sunt puternice nici la 65 w.
              Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

              Comment


              • #8
                Intradevar sunt si niste proiectoare Turcesti care au oglinda de tot c***tul,dar nu cred sa fi pus astia din fabrica asa ceva,mai ales ca nu au nici reglaj.Am vazut intr-un magazin H11 BlueVision de 100w pe care era scris mare SE FOLOSESC DOAR PENTRU COMPETITII SPORTIVE.
                LOGAN--> <--TOYOTA

                Comment


                • #9
                  eu vorbesc de proiectoare nu de becuri si de produse comercializate de dealeri autorizati dacia nu produse aftermarket.....
                  Attached Files
                  Last edited by euromarket; 31 March 2009, 12:24.
                  IS 10 LNC Facebook

                  Comment


                  • #10
                    Pai scrie clar si in titlul ce e pe poza pusa de tine "Inlocuire becuri"
                    Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

                    Comment


                    • #11
                      pai proiectorul e acelasi, difera becul. iar cum dan gutu a spus clar h11 blue vision, nu vad unde e nedumerirea...
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by euromarket View Post
                        eu vorbesc de proiectoare nu de becuri si de produse comercializate de dealeri autorizati dacia nu produse aftermarket.....
                        Daca citesti atent pagina, ea are 2 sectiuni, cea din stanga unde sunt descrise proiectoarele din prima echipare, si sectiunea din dreapta unde se vorbeste despre "proiectoare aditionale". Aditional = in plus. Se refera la echiparea cu alte proiectoare aftermarket, care intr-adevar pot fi de mai multe feluri....

                        Comment


                        • #13
                          un xenon in proiector si aia e am rezolvat cu bataia mare
                          laureate 1.5l, albastru marin

                          Comment


                          • #14
                            Pentru modelele Dacia comercializate la noi se monteaza decat un singur tip de proiector, cu un singur tip de bec si implicit in service tot asta se comercializeaza. Daca proiectorul ala de la service nu e original, ar trebui sesizata Vocea Clientului.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • #15
                              pai probabil a descoperit in sevice-ul dacia proiectoare de origine(mai puternice)si proiectoare non-origine(care zic ei ca ar fi standard).simplu.lucrez in service dacia,si nu exista 2 tipuri de proiectoare
                              Logan Kiss Fm 1.4 MPI Gri Comete

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google