Loganu Meu Are 4 Ani Si 31 Mii Km Trebuie Schimbata Distributia?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Loganu Meu Are 4 Ani Si 31 Mii Km Trebuie Schimbata Distributia?

    am Loganu de 31 mii km din 2005 si face 4 ani in iunie nu stiu ce sa fac trebuie sa schimb distributia nare nr km inpliniti, dar in cartea de intretinere scrie ca trubuie schimbata la 4 ani

  • #2
    pai schimb-o. mai bine previi decat sa repari. eu asa as face in locul tau. poate te mai tine 30000km sau inca 4 ani, dar daca nu?
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #3
      De ce ne intrebi pe noi, crezi ca iti dam o "scutire" de la indicatiile fabricantului?
      Daca el considera ca cureaua este coapta in 4 ani, inseamna ca stie ceva. Daca nu o schimbi o faci pe riscul tau. Iar o curea rupta te va costa mult mai mult decat simplul schimb al kit-ului de distributie.

      Comment


      • #4
        parerea mea nu risca

        Comment


        • #5
          chiar daca nu prea ai circulat cu masina, 3 ierni tot au trecut peste ea.
          Eu unul, nu as mai sta pe ganduri.

          Comment


          • #6
            Daca incercai sa vinzi masina si imi ziceai ca ai 30 de mii in 4 ani nu te credeam
            Clar trebuie schimbata toata distributia. Uleiul cum il schimbai? La un an? La 15.000 sigur nu, sau asa sper pentru bunastarea masinii aia!
            sigpic

            Comment


            • #7
              si eu am schimbato la 49 000 km ca se implinisera (chiar trecusera) cei 4 ani...cureata arata bine da nu merita riscat....o data ce ti se rupe distributia motoru nu o sa il mai faci cum o fost inainte
              ...de doi lei :p

              Comment


              • #8
                nui asculta pe astia ma... ce stie ei. cum sa fie coapta cureaua? ce mergi cu capota deschisa , ca so bata soarele so usuce? nu...
                asa ca mergi cu ea pana la 60 de mii si oricum producatoru sia luat marja de eroare deci dute linistit pana la 90de mii cu ea.

                sigpic

                Comment


                • #9
                  Zici ca esti ala cu Coarne de pe umarul stang
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • #10
                    Ah Sony , sa te vad eu pe tine ca duci distributia pana la 90 de mii.
                    Parerea mea este ca deja s-a raspuns la intrebere , probabil ar trebui inchis topicul.
                    Cu stima, FLO.
                    , sunt cu ochii pe voi !
                    :thumbsup:

                    Comment


                    • #11
                      si eu sunt in exact aceiasi situatie, cat costa oare scimbatul distributiei la un service autorizat?
                      e mai bine sa vin cu kitul de distributie de acasa?,mai primesc garantie?

                      Comment


                      • #12
                        Oare exista search pe forum? Oare avem manual?
                        Toate intrebarile legate de durata de viata al unui ulei, fitru sau a distributiei o gasiti in manualul oficial. Eu va recomand sa il cititi si dupa sa puneti intrebari de genul celor de mai sus.
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Discutati aici
                          aici
                          aici

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google