Nu Mai Face Bip

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu Mai Face Bip

    Nu stiu ce ar fi putut sa se intample dar de cateva zile nu ma mai avertizeaza cand uit luminile aprinse si cobor din masina.M-am uitat pe la sigurante sunt ok.Unde ar putea fi baiu?Sper sa ma ajutati...
    Sa nu-ti fie frica de opozitie.Aminteste-ti ca un zmeu se inalta impotriva vantului ,nu impreuna cu el.

  • #2
    Cel mai bine e sa mergi la un electrician.
    sigpic
    Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

    Comment


    • #3
      Senzorul usii este in regula? Ca asa il am si eu pe cel dreapta spate fara cauciucul ala de la un mic incident si nu mi se mai aprinde becul inauntru cand deschid acea usa (in schimb martorul de usi deschise se aprinde).
      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

      Comment


      • #4
        Alex nu cred ca u vreo legatura senzorii de la usi... putin probabil sa se duca amandoi de odata(este vorba de un logan van)
        Sa nu-ti fie frica de opozitie.Aminteste-ti ca un zmeu se inalta impotriva vantului ,nu impreuna cu el.

        Comment


        • #5
          fuga la serivce o fi ``buzzeru`` din UCH busit. esti sigur ca la inceput bipuia? la semnalizare bipuie??? nu stiu cum e la van dacai activata functia. cand deschizi usa se aprinde plafoniera?

          sigpic

          Comment


          • #6
            la logan van si pick-up versiunile E0 nu au acel bipait activat
            Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

            Comment


            • #7
              Sa le luam in ordine...la anceput facea bip, cand semnalizez face bip ,plafoniera se aprinde,este masina de la firma lucrez pe ia de la inceputul inceputurilor ei.Beleaua exista de aproximativ o luna de zile.
              Sa nu-ti fie frica de opozitie.Aminteste-ti ca un zmeu se inalta impotriva vantului ,nu impreuna cu el.

              Comment


              • #8
                atunci directia service. desi nu inteleg de ce te zbati atat pentru masina de servici
                Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                Comment


                • #9
                  verifica daca nu ai vreun bec sau singuranta arsa la pozitie.eu am avut bec ars pozitie dreapta si numai facea bip.

                  Comment


                  • #10
                    Jumatate din programul meu de munca al petrec pe drumuri ...impreuna cu el.De deranjat nu ma deranjeaza ca nu mai face bip dar imi este peste' mana' fiind obisnuit de pe loganelul meu...
                    Sa nu-ti fie frica de opozitie.Aminteste-ti ca un zmeu se inalta impotriva vantului ,nu impreuna cu el.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by Distrat View Post
                      verifica daca nu ai vreun bec sau singuranta arsa la pozitie.eu am avut bec ars pozitie dreapta si numai facea bip.
                      confirm. si eu cand mi-am ars siguranta la pozitia pe dreapta nu mai bipaia. mai cauta ca s-ar putea pe acolo sa fie o chichita
                      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                      Comment


                      • #12
                        verifica singurantele si becurile singur este de acolo buzzerul nu se strica asa usor..uite si o poza cu panoul de sigurante
                        Attached Files

                        Comment


                        • #13
                          Am sa mai uit si maine,nu stiu ce sa zic...revin maine .
                          Sa nu-ti fie frica de opozitie.Aminteste-ti ca un zmeu se inalta impotriva vantului ,nu impreuna cu el.

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google