Fire Sub Scaunele Fata?!

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Fire Sub Scaunele Fata?!

    SALUTARE
    AM sub scaunele din fata doua fire(unul negru si unul galben, care au la capat un fel de siguranta in doua culori galben si verde).
    pentru ce sunt aceste fire? un prieten mi a zis ca e incalzire in scaune, el are acelasi model de masina (preferance) si nu are aceste fire,el are masina de un an.

    Va multumesc!:d
    Last edited by ionuc20; 9 May 2009, 21:31. Reason: Automerged Doublepost

  • #2
    pune o poza...nu prea are cum sa fie de la incalzirea scaunelor, pentru ca in romania nu se pune incalzire in scaune.
    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

    Comment


    • #3
      airbaguri laterale , masina viine cablata chiar daca nu ai aibrag

      sigpic

      Comment


      • #4
        eu nu am
        Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

        Comment


        • #5
          Eu am acele cabluri

          Comment


          • #6
            Mie mi le-a ros cainele astazi,cele din dreapta si mi s-a aprins martorul airbag.Cam cat crede-ti ca o sa coste reparatia?Se poate rezolva pe casco?Cred ca trebuie inlocuit cablul sau....?

            Comment


            • #7
              da se reinlocuieste cablul si se sterge eroare din diagnoza
              sigpicMy ride

              Comment


              • #8
                Stii cat costa operatia asta?

                Comment


                • #9
                  depinde de service ... cablul il poti schimba si singur; vad ca esti din brasov, cauta pe cineva cu interfata de diagnoza si dtt si roaga-l sa-ti stearga eroarea

                  dar esti sigur ca de acolo e eroarea si nu de la celelalte 2?
                  sigpicMy ride

                  Comment


                  • #10
                    Te duci la casco si se rezolva dc sa dai bani din buzunar daca ai casco pe care oricum il platesti!

                    Comment


                    • #11
                      Sunt sigur,Pentru ca am vazut marotrul aprins,am oprit masina si ce mi-a venit?Sa ma uit pe sub scaun si am vazut cablul retezat intr-o parte si ros pe o portiune de 20 de cm.Am lasat cainele singur in masina pentru 5 minute si s-a plictisit...ce sa-i faci???

                      Comment


                      • #12
                        Se mai discuta (adica s-a discutat putin cam pe langa) aici:


                        Singurul care are dreptate pe aici este dodo care a ramas fara fire si s-a ales cu o eroare de airbag. Repet si aici, firele sunt legate la un senzor de prezenta pasager pe scaun, care daca te uiti sub sezutul scaunului il vezi. Masina mea are de asemenea centurile de siguranta cablate.
                        Last edited by detail; 10 May 2009, 00:31.

                        Comment


                        • #13
                          daca inlocuiesti firele singur te costa putina transpiratie pe frunte si pe spate si se va stinge singur acel martor,eu am schimbat volanul original cu unul sport si imi sta martorul de airbag aprins si nu m deranjeaza

                          doresc si eu sa instalez pe laptop un program de diagnoza pt logan diesel de ce am nevoie si ce costa
                          Last edited by AGENTUL NYT; 10 May 2009, 03:29. Reason: Automerged Doublepost
                          sigpic
                          Poate pentru lume ești o singură personă,dar
                          pentru o anumită persoană, ești întreaga lume!

                          Comment


                          • #14
                            Pentru un milion nu vreau sa risc,desi daca deconectez bateria,cred ca nu risc nimic.Maine merg la un magazin de piese auto sa cumpar cablul.Nu stiu cat de lung este si nu vreau sa demontez toata masina!

                            Comment


                            • #15
                              nu cred ca gasesti asa usor acel cablu... in fine... fie cum ziceti voi. a naibii potaie. eu pe a mea o tin in spate , bine eu am mcv si o tin legata cu o zgarda cat sa se poate plimba tot portbagaju si doar atat

                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google