Folie geamuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nu ai voie nimic pe fata,,
    sigpic

    Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

    Comment


    • ok ms pentru informatie!

      Comment


      • in Brila poti sa pui folii omologate pe centura la fsotul service dacia
        My Ride BR 86 TIV Mai Furios Si Mai Iute

        Comment


        • Thejock3r ai voie cu folie si pe fata,bineinteles sa fie omologata si sa nu depaseasca gradul de vizibilitate care nu mai stiu cat trebuie sa fie
          Sa nu mai vorbim de b@r0san!! care au folie pe fata de nu vezi nimic...asa e la noi,legea nu e pentru toata lumea.

          Comment


          • pana la urma ai voie sa pui si pe fata folie?stiam ca 30%transparenta.....dar acum nu stiu daca s-au schimbat lucrurile...ca vad tot mai des ca politita ii opreste pe cei cu folie si vreau sa stiu sigur





            inca o intrebare........cu folie o sa fie pe timp de vara caldura mai mare in masina?deorece folia este neagra?:-?
            Alpine 9853r-> Audison->dls ms6a->full active
            -> Alpine v12 mrd-m605->jbl pb1220
            Silent Coat.

            Comment


            • din contra...nu o sa fie caldura doarece pe partea care se lipeste de geam are efect de oglinda si razele soarelui sant reflectate.
              poti sa pui si pe fata dar sa nu depaseasca 15% opacitate si sant omologate,bine-nteles cu omologare.
              montez folie pe gemuri (laterale spate+luneta) omologate.sigpic

              Comment


              • asa este, diferenta este infima intre geam si folie zici ca nici nu ai, eu am vrut sa imi pun pe fata dar am renuntat, am pus doar pe luneta si laterlale, m-au costat 350 ron Lumnar iar bule nu mi-au aparut deloc

                Comment


                • @evali_daniel
                  banuiesc ca au omologare... poti sa-mi spui si mie unde anume ti-ai montat folia, un nume de firma ceva?
                  iti pune si pe geamurile fata acolo? ca eu vreau sa-mi pun tot folie Llumar dar vreau neaparat si pe cele fata.
                  sigpic

                  Comment


                  • @ktalyn28:
                    caldura va fi, insa nu la fel de mare intrucat folia va reflecta o mare parte din razele solare si in plus ofera protectia contra Uv. deci soarele nu te va mai arde ca prin geamurile fara folie. din aceste motive si AC va lucra mai eficient.
                    Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                    Comment


                    • Si eu sunt foarte multumit de folie!! O am montata peste tot (inafara de parbriz), de 2 ani, nicio bula nimic. Noaptea e excelenta, nu te mai dranjeaza farurile masinilor din spate, are garantie 5 ani, montata la o firma in Deva cu 350 lei toata masina. Parerea mea ca e una din cele mai profitabile investitii asupra unei masini: estetic, functional si protector!!
                      Nu-l mai suport sub nicio forma pe Garcea!! M-am saturat de toti cocalarii parveniti care se cred "organe" ale statului!!

                      Comment


                      • se simte diferenta la caldura nu am pe fata dar o sami pun si eu cai nasol cand bate soarele

                        Comment


                        • Daca ar exista legala si pt parbriz ar fi super!!Macar pt ultraviolete ar fi bine!
                          Nu-l mai suport sub nicio forma pe Garcea!! M-am saturat de toti cocalarii parveniti care se cred "organe" ale statului!!

                          Comment


                          • aveau baetii astea alba transparenta pt protectie ziceau ei

                            Comment


                            • Sunt transparente pt impotriva caldurii? Oare cat costa un parbriz?!Tre sa ma interesez la firma de folii...
                              Nu-l mai suport sub nicio forma pe Garcea!! M-am saturat de toti cocalarii parveniti care se cred "organe" ale statului!!

                              Comment


                              • Nu cred ca o sa gasesti vreo firma care sa-ti puna pe parbriz... pentru ca nicaieri in lume nu se pune folie pe parbriz, nici macar antiefractie.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google