Cum Scot Materialu Cartonat Din Spate Ca Sa Pot Schimba Difuzoarele Cu Unele 16.5

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cum Scot Materialu Cartonat Din Spate Ca Sa Pot Schimba Difuzoarele Cu Unele 16.5

    Cum zice si intrebarea vreau sa schimb difuzoarele spate si sa bag inelele mdf dar nu stiu cum sa scot materialu ala cartonat fara sa rup ceva.

  • #2
    care material cartonat? nu ai treaba cu ala. scoti capacele de la boxe si boxele iar ca sa bagi inelul mdf dai jos spatarul de la bancheta, si bagi inelul sub mocheta aia din spate. mocheta aia are 2 braduti, vezi sa nu ii rupi cand ii dai jos.
    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

    Comment


    • #3
      Si cum naiba dau jos spataru ca am tras de el in toate directile am dat si bancheta jos am desfacut si surburile alea de la spatar de sub bancheta.

      Comment


      • #4
        Ridici de el in sus (pe margini, ca e mai usor)

        Comment


        • #5
          Pentru demontarea capitonajului policioarei spate gasesti informatii aici iar pentru demontarea spatarului banchetei spate gaseai raspunsul daca citeai manualul de utilizare al masinii.Succes.
          Attached Files
          sigpic

          Comment


          • #6
            multumesc valeriu. deci are 2 suruburi care le desfaci cu cheie de 13. inele de mdf le bagi pe dedesupt, nu dai jos toata mocheta aia ca iti ingreunezi treaba.
            Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

            Comment


            • #7
              Am rezolvat.

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google