Lumini Pozitie La Dezarmare Inchidere Centralizata

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Lumini Pozitie La Dezarmare Inchidere Centralizata

    Salut.Nu stiu daca s-a mai gandit cineva s-au daca are cineva.Dar eu as vrea ca, cand descui masina din telecomanda la inchiderea centralizata sa se aprinda si pozitiile si sa stea aprinse pana cand deschizi o usa.
    Are cineva vreo idee cum s-ar putea face si daca se poate face?

  • #2
    de ce sa se aprinda pozitia doar pana deschizi o usa? vezi ca mai e un topic pe forum cu faza scurta cand descui masina din cheie.
    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

    Comment


    • #3
      Daca esti dragut sa pui si un link catre topic acela ar fi grozav.

      Comment


      • #4
        asta e topicul. se refera la aprinderea fazei scrute la punerea contactului
        Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

        Comment


        • #5
          e buna chestia pentru iluminarea zonei in care e masina, sa poti sa ajungi la ea mai usor pe intuneric. in aceeasi idee se si aprinde plafoniera din masina la deschiderea din telecomanda, nu?
          oricum cred ca-i mai buna ideea cu pozitiile decat cea cu faza scurta. mai putin deranjant pentru ceilalti de pe strada [si mai putin show-off] si pentru baterie. is si io interesat.

          Comment


          • #6
            aia cu contactul o gasisem si eu.dar nu este la ce ma refer eu.e cu totul si cu totul altceva.
            Astept idei .

            Comment


            • #7
              Eu mi-am facut asa ceva dar e legat la alarma maat 7500.Cand dezarmez sistemul se aprind pozitiile cu proiectoarele de ceata timp de 30 de secunde sau pana pun contactul.
              Captain of the black pearl

              Comment


              • #8
                poti sa ne dai mai multe detalii? sau o schita?
                sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

                Comment


                • #9
                  Alarma are functia asta si are releul incorporat in ea. eu m-am legat cu cele 2 cabluri ale ei la conectorul manetei de la bord.Daca las comutatorul pe pozitia proiectoare aprinse , cand dezarmez se aprind si proiectoarele in acelasi timp cu pozitiile timp de 30 de secunde sau pana pun contactul.daca toate comenzile manetei in zero cand dezarmez se aprind doar pozitiile.
                  Presupun ca ar merge facut asa ceva cu un releu de timp care sa fie conditionat o data sa aprinda pozitiile iar alta conditie cand se deschide o usa sa le stinga.
                  Attached Files
                  Captain of the black pearl

                  Comment


                  • #10
                    Un montaj ca asta va trebuie fara sa aveti nevoie sa va montati alarma. un buton da comanda de aprindere iar celelalt reseteaza comanda de aprindere.
                    Last edited by GFN; 29 May 2009, 21:24.
                    Captain of the black pearl

                    Comment


                    • #11
                      Pare foarte interesanta si utila schema.Dar pentru mine care sunt paralel cu fizica nu se leaga.poate e cineva pe aici care si-a facut asa ceva si poate da detalii.

                      Comment


                      • #12
                        Functia asta o am si eu la masina montata de la dealar impreuna cu alarma si o gasesc utila acolo unde este intuneric.
                        Se mai numeste si Fallow Me Home la alte marci de masini.

                        Comment


                        • #13
                          Si totusi fara alarma nu se poate? nu are nimeni sau nu s-a gandit nimeni la o posibilitate?

                          Comment


                          • #14
                            Functia "Follow Me Home" tine farurile aprinse o perioada de timp dupa ce incui masina, ca sa vezi sa nu te impiedici pe alee pana ajungi in scara blocului.
                            Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google