Suport GPS De Bord

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Suport GPS De Bord

    As vrea sa stiu daca este cineva care foloseste suport GPS de bord, nu cu ventuza pentru parbriz.
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

  • #2
    In afara prinderii, care este diferenta (te intreb, pentru ca la detectaorele de radar depinde calitatea receptiei...)? Am si suport pentru bord (inclus in kit-ul GPS-ului primit cadou de la Dacia), dar e cu banda dublu adeziva si se duce naibii de la calduri (experiente anterioare...). In plus nu sunt multe locuri pe bord unde sa-l pui si sa ai si acces ca lumea si sa nu te incurce la vizibilitate.
    The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

    Comment


    • #3
      Ideea e ca nu am chef sa ma trezesc cu vre-un geam spart din cauza acelui suport de parbriz care este o tentatie...iar ca sa stau mereu sa-l pun, sa-l dau jos, parca e prea de tot. Mai nou chiar si urmele de ventuze de pe parbriz reprezinta o tentatie (e criza, deh)
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • #4
        Am vazut in Selgros o scula faina: un combo DVD, cu tuner audio si video si GPS cu touchscreen si fata detasabila. Se pune in locul CD-ului masinii. E un pic cam scump (deocamdata), cu atat mai mult cu cat nu este o marca extraordinara, dar unii soferi de TIR si-au luat si cica e cam OK. Ai dreptate cu urmele de ventuze si tentatiile, dar poate ca sunt peste tot cretini. Pe de alta parte, ce il poate opri pe unul pus pe spart masini? Un suport montat pe bord ofera aceeasi tentatie ca si ventuzele de pe geam. Asa mai bine iti faci o decupare in parasolar (ca si LCD-urile din tetiere)...
        The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

        Comment


        • #5
          Asta e tare, urmele de ventuze
          Poti lua un magic... de ala, e un material pe care sta lipit cam orice. Vorbeste cu Sonikel si iti explica el ce si cum.
          Dar, trebuie sa ti cont ca un GPS este influentat de pozitie.
          sigpic

          Comment


          • #6
            Razi tu razi, andy_x3m, dar noi nu avem taxa de bariera. Pe la noi "mai e si hoti", nu numai oameni cinstiti. La un vecin i-au spart geamul pentru un stick de 256 MB infipt in CD. I-au luat stick-ul si pa, pa! Puteau sa-i fure si iPod-ul de langa stick, dar au fost neglijenti sau le trebuia doar stick-ul...
            The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

            Comment


            • #7
              Da, se uita si la urmele de ventuze...e pe bune, nu gluma
              Faza cu suportul de bord e ca l-as fi luat cu tot cu gps fara sa mai stau sa dezlipesc mereu ventuze.
              Stiu de suportul ala magic...dar cum naiba sa pun gps-ul pe el si sa mai si vad ceva pe ecran?
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • #8
                Originally posted by JREwing View Post
                Razi tu razi, andy_x3m, dar noi nu avem taxa de bariera. Pe la noi "mai e si hoti", nu numai oameni cinstiti. La un vecin i-au spart geamul pentru un stick de 256 MB infipt in CD. I-au luat stick-ul si pa, pa! Puteau sa-i fure si iPod-ul de langa stick, dar au fost neglijenti sau le trebuia doar stick-ul...
                Vino tu la mare si conteaza pe securitatea barierelor. Dupa sa nu plangi!
                sigpic

                Comment


                • #9
                  scuze ca ma bag aiurea....am vazut ca zice-ti ca se uita hotii la urmele ventuzelor...
                  Eu am un detector radar cobra...il am montat sub oglinda...cu ventuze...

                  Unde as putea sa il pun...sa functioneze corect..si sa nici nu se mai vada ventuzele...
                  ma gandeam sa il pun ''in'' parasolar(folie) ? ce zice-ti...oare mai bate prin folie ?
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google