Cursa Ambreiaj Sacadata

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cursa Ambreiaj Sacadata

    Salut,
    Am un logan dci din 2006 cu 51000km si de cateva mii bune de km ambreiajul are o cursa sacadata si scartaie usor la apasare dupa ce se incalzeste motorul. Din cate am citit pe alte forumuri marea majoritate a loganurilor si renourilor au acesta problema cu "agatarea" sau cursa sacadata a ambreiajului si ca problema se datoreaza disparitiei vaselinei de pe nuca si de pe axul placi de presiune sau ceva de genu. Cica se poate introduce vaselina pe langa tija in acele locuri. A mai facut cineva acesta operatiune si la ce service in GL fac asa ceva ca eu pe oriunde am fost mi s-a zis ca e de la cablu, am gresat cablul dar tot la fel face. Iar pe forumurile de la renault cica au scapat de acesta problema dupa ce au introdus vaselina acolo.

  • #2
    Daca este asa cum spui, o problema comuna dci-urilor, de ce nu te duci la un service Dacia? Mai ai garantie la ea?

    Comment


    • #3
      Si eu am avut problema asta, dar nu pot sa-ti explic ce si cum e acolo. Nu am reusit sa ma bag sub bord sa vad. Tata a reusit si a rezolvat cu o seringa cu ulei. N-am mai avut probleme de atunci.
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment

      Working...
      X
      Anulare DPF
      Politica de Securitate Google