Ce semnifica becul din ceasul kilometrajului stanga jos, portocaliu?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce semnifica becul din ceasul kilometrajului stanga jos, portocaliu?

    Ca azi am obs ca mi se aprinde cand pun contactul in acelas timp cu restul si se stinge si nu ami aduc aminte daca se aprindea si nainte sau nu.

  • #2
    pune o poza ca nush de care zici.........
    MIR.ul Meu http://www.loganclub.ro/forum/cam_as...61.html?t=3761

    Comment


    • #3
      cred ca vb de airbag... e ok stai calm
      ps: titlul merita corectat sau inlocut...
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • #4
        Cand nu se stinge e problema ;)...Orice beculet care nu se stinge inseamna probleme.
        sigpic

        Comment


        • #5
          ma da voi manual nu aveti la tigaia aia a voastra?
          Welcome to the Club, We Have Jackets !

          Comment


          • #6
            Nu am manual . Mai jos se poate vedea despre ce bec ai vorba.De mentionat ca sta aprins putin cand pun contactu dar 1secunda mai mult ca restul becurilor dupa care se stinge.
            Attached Files

            Comment


            • #7
              probabil e un contact imperfect pe undeva.ala e becu pt dezaburire

              Comment


              • #8
                Acela nu cumva e becul martor pentru prezenta apei in filtrul de motorina?

                P.S. @petrutzmarian Cel de care vorbesti este in partea stanga, in zona turometrului, nu a vitezometrului
                Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                Comment


                • #9
                  asa este 77 sky.daca se aprinde in mers pret de cateva secunde nu e bai.daca nu se mai stinge, se opreste masina imediat si remorcata in service.
                  la noile dci-uri este scris doar STOP
                  Fotografia este arta de a fura timpului o firimitura de clipa
                  Andreea Trifu

                  Comment


                  • #10
                    dezaburirea e mai la stanga cum zice 77 .pai daca se stinge nu e belea.
                    Welcome to the Club, We Have Jackets !

                    Comment


                    • #11
                      E martorul pentru prezenta apei in filtrul de motorina, cum s-a mentionat deja.
                      Daca se stinge mai tarziu decat celelalte nu e o problema, inseamna ca se face comunicarea cu senzorul de apa mai greu si nu se poate citi starea atat de repede. Dupa schimbarea filtrului de motorina sau cand e rece afara s-ar putea sa nu mai faca la fel.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • #12
                        la mine nu s-a aprins niciodata decat cateva milisecunde.insesizabil daca nu te uiti atent.
                        Abs+ 2007.sa fie o problema.din cate am auzit abs+ nu ar avea senzorul acela dar totusi la mine se aprinde pret de catvea milisecunde.

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google