Zgirieturi Pe Portiere

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zgirieturi Pe Portiere

    Salutare la toata lumea!
    Sint Lucian si am mare nevoie de ajutor. Zilele trecute am fost la tara cu Loganica mea si din neatentie am atins o creanga dintr-un tufis de pe marginea drumului. Rezultatul a fost o zgirietura pe aproape toata lungimea masinii. Nu este prea adinca, in sensul ca nu a ajuns la tabla, pe alocuri s-a mai estompat frecind usor cu un servetel de hartie, dar tot se observa. Cred ca s-a dus lacul de deasupra (vopseaua este metalizata) si putin din vopseaua propriuzisa.
    Ce pot sa fac? Am mai cautat raspunsuri dar nu prea m-am lamurit.
    S-o spal f. bine si apoi sa-i aplic o pasta tip polish? Dar de care sa fie? Problema ma depaseste complet si cind ma uit la mashinuta parca incasez sare in ochi. In service-uri nu prea am incredere, sint snapani si nu prea priceputi. As incerca sa ma descurc singur, pina la urma nu cred ca-i mare lucru, dar nu stiu cu ce alifie s-o tratez. Poate ma sfatuieste cineva. Multumesc anticipat!

  • #2
    Pune poze sa vedem si noi ca asa degeaba izi zic sa dai cu polish ca poate nu merge!

    Comment


    • #3
      Polish .... daca nu sunt unele magazine de iti iau noanta masinii pe PC si la final nu o sa fie vreo deosebire (poate de luciu primele 2-3 saptamani)

      Comment


      • #4
        Zgirieturi pe portiera

        Am atasat o poza cu zgirieturile, sper sa se vada bine
        Attached Files

        Comment


        • #5
          Da cu unghia peste zgarietura...daca nu "agata" iese cu polis...polisul il faci ori la un atelier spacializat pe care il aflii de la colegii tai din Iasi( ca sunt multi...intra pe sectiunea Iasi) sau mergi la un magazin de piese auto sau vopseluri si ceri polis de mana a treia si o faci singut.Di ce vad in poza eu spun ca iese cu polis facut de tine.Succes.
          sigpic

          Comment


          • #6
            Iese sigur cu un polish. Vezi ca se gasesc in magazine produse pentru eliminarea zgarieturilor. E bine ca dupa ce dai cu substanta abraziva (polishu) sa dai cu ceara. Sunt produse care le contin pe amandoua.
            Speli locul ce urmeaza a fi tratat, aplici pe o carpa moale si freci usor pe toata lungimea zgarieturii.
            Bafta!
            Computer, did we bring batteries?... Computer?...

            Comment


            • #7
              Incearca cu polish la culoare.
              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

              Comment


              • #8
                cel mai bine ar fi sa te duci la o spalatorie si iti dau ei cu polish!iese sigur ca nu pare a fi adanca

                Comment


                • #9
                  Raspunsul s-a primit in mare masura...mai trebuie doar sa incerci.Se continua
                  aici.
                  sigpic

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google