Cum Pot Sa Dau Astea Jos?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cum Pot Sa Dau Astea Jos?

    Cum pot da bara aceea mica din lateralul masinii jos??

    Si am lipit dungile acelea pe masina cum se vede si in poza si nu pot sa le dau jos. Cand trag de ele se rup deasupra si imi ramane banda aceea cu care sa lipit pe masina si nu pot sa o dau jos. Cum sa fac??
    Attached Files

  • #2
    tu vrei sa dai jos bandourile laterale??? sau ornamentele alea pe care ti leai lipit tu pe bara???
    bandourile de pe usi din cate stiu eu sunt montate cu clipsuri...deci tragi de ele.(cred)
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • #3
      dungile alea le dai jos "cu apa si rabdare"
      BC-69-PAD,,,va saluta
      sigpic

      Comment


      • #4
        Din cate stiu eu,ornamentul de pe usi este prins pe interior cu piulite(nu sunt sigur),deci ca sa le dai jos trebuie sa demontezi fetzele de usi.Ornamentul de pe spoilere...ti-ai cam facut de lucru,mai greu cu adezivul ala,dar nu imposibil.Cu benzina ai incercat?
        Forum neinteresant. Delogat definitiv.

        Comment


        • #5
          Lasa masina undeva in soare sa bata in ele si apoi le iei la jupuit cu unghia..am avut si eu lipite niste chestii asemanatoare pe masina si lafel am procedat.Posibil sa ramana niste urme pe masina care vor iesi doar la polish.
          AG 16 Y M A

          Comment


          • #6
            multumesc de raspunsuri, o sa incerc sa dau cu benizina, si o sa incerc si faza cu soarele.

            Comment


            • #7
              bandoul lateral tragi de el tare si iese... e prin in clipsuri ( braduti)
              dungile acelea cromate, sau mai bine zis lipiciul lor recomand sa freci bine cu detergent de vase... nu folosi diluant sau mai stiu eu ce alte minuni d-astea ca o sa afecteze vopseaua.
              sigpic

              Comment


              • #8
                da-i cu benzina si fumeaza o tigara. Dupa ce se evapora toata benzina incearca sa incalzesti prostiile alea cu o suflanta cu aer cald (ceva de genu asta: http://www.bosch-do-it.ro/boptocs2-r...&ccat_id=95243 ). Merge si cu lasatul la soare, dar mai greu.

                Comment


                • #9
                  Originally posted by cristi_p View Post
                  da-i cu benzina si fumeaza o tigara...
                  Vrei sa ramana fara masina?
                  Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                  Comment


                  • #10
                    eu banda dulbuadeziva am dat jos cu spirt si muuulta muuuulta rabdare si frecat .Ps :nu am zgariat nimic
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • #11
                      Pentru bandourile laterale fa exact ca in pozele de mai jos...altfel risti sa rupi bandoul.
                      Attached Files
                      sigpic

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google