Zgomot enervant la portiera

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Aceste lucruri au fost gandite, ca sa pui tu mana sa le repari, daca nu s-ar fi intamplat nimic ar fi aparut monotonia, asa ca au pus niste greieri ca sa ai ce sa faci
    sigpic

    Comment


    • #77
      Da.Sigur d-asta i-au pus.
      sigpic

      Comment


      • #78
        Oricum la mine am scapat de ei cu wd40, si ii astept sa vad daca mai apare...
        sigpic

        Comment


        • #79
          Problema se rezolva mult mai usor. Multi au tendinta sa puna banda izoler dar tine cat sa deschizi si sa inchizi portiera de 5-6 ori cel mult, iar daca pui prea multa va trebui sa tragi tare cand o deschizi pt ca se blocheaza si cand va trage de portiera unu mai musculos risti sa ramana cu muneru in mana
          Scoate surubul, da jos tubul ala negru de pe el si da fuga la magazin si cumpara niste tub pvc la aceiasi dimensiune apoi taie-l la lungime cu ala original (atentie,trebuie sa se miste, daca e mai lung va sta fix si se va uza mai repede) si ai rezolvat problema. Va recomand sa nu puneti vaselina ca se imbiba cu praf si nu se mai invarte pe ax scurtandu-i astfel viata.

          Comment


          • #80
            A mea cand se deschide se aude un zgomot de frecare de balama parca ai deschide o usa de magazie(doar stanga fata);in rest aceleasi trancaneli + inchiderea centralizata se aude la deschidere de parca ar manevra mecanismele cu ajutorul unui scripete si actioneaza putin intarziat

            Comment


            • #81
              Se rezolva problema dupa gresarea balamalei.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #82
                Dar apare iar zgomotul, la mine dupa o sapt se aude iar
                sigpic

                Comment


                • #83
                  s

                  Originally posted by iooon_cug View Post
                  in timp ce merg..Pe un drum putin mai accidentat..Cam cum e tot orasul de altfel...Se aude din portiera dreapta fata...Un troncanit....Cineva mi-a zis k e de la incuietoare mai exact de la cuiul ala de pe caroserie de care se prinde incuietoarea...Si a mai zis ca nu am ce sa ii fac.... ....Va rog dati o solutie poate cineva a mai patit.....Ce naiba tre sa fac?????? ..........Ms mult
                  pune niste vazelina si se rez problema aceasi prom am avut si eu si am pus de vreo 3 ori si de atunci nu se mai aude nikaa

                  Comment


                  • #84
                    Troncanitul se rezolva foarte usor cu WD-40. Am dat cu vaselina dar n-a tinut prea mult (dupa ~2 sapt mi-a aparut din nou).
                    Cu WD-40 (spray de ulei) e super ok.
                    Dai la incuietoare si la stalp (la inelu ala de plastic).

                    Comment


                    • #85
                      ce ma enerveaza pe mine e asta: daca se intampla la toate logan urile sa se uzeze kkturile alea de bucse, de ce nu fac ceva din fabrica cu ele? am vazut ca si la sandero e la fel.

                      Comment


                      • #86
                        eu mam obisnuit cu acel zgomot, se aude pe drumuri denivelate..

                        Comment


                        • #87
                          La modelul Facelift si Sandero au schimbat cuiele cu unele fara bucsa de plastic ,adica sunt direct din fier, dar vedeti ca are Silviu79 cuie modelul nou si cumparati-va de la el (eu le-am schimbat pe toate 4 si nu mai am acel joc la usa).

                          Comment


                          • #88
                            Robert Stefan se potrivesc acele cuie pentru uși de la silviu? Că și eu am vrut să-mi comand, dar acum nu are pe stoc, mai mult decât atât acum Silviu s-a și îmbolnăvit...

                            Comment


                            • #89
                              Da, se potrivesc noile sisteme de inchidere.
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment


                              • #90
                                Am auzit ca in timp ar strica incuietorile de la PH1. Corect?! Sunt sau nu diferite incuietorile de la PH1 si Ph2?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google