se poate schimba nuca de la schimbator???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • se poate schimba nuca de la schimbator???

    nu am gasit ceva despre asta....sper sa nu fie alt thread deschis pe aceeasi 6tema....dak da sorry.....acu care e dilema mea.....vreau sa schimb nuca de la schimbator...cum fac......se poate desuruba ala vechi sau trebuie taiat.....(sper ca nu).... dak stie careva cum trebuie sa fac...sa imi spuna si mie..pls....
    0.9 tce SL plus

  • #2
    nu sthiu dak e important ...masina e de anu asta...deci are schimbator deala nou.............

    ___________________________________

    1.4 MPI ABS plus(+) IS- 24-CIC
    0.9 tce SL plus

    Comment


    • #3
      pur si simplu se scoate prin tragere si invartire in acelasi timp...si iti trebuie ceva rabdare pentru ca e lipit bine.
      PS.Nu e cu filet...pur si simplu tragi de el.

      Comment


      • #4
        rasuceste-l pana se dezlipeste de pe schimbator si apoi iese usor.
        sigpic........restul e NoSpeedLimit

        Comment


        • #5
          Rasuceste-l mai intai cand isi da drumul potzi trage mai tare in sus
          http://img229.imageshack.us/img229/8592/sigpic3405.png

          Comment


          • #6
            am incercat si eu asta ieri si nu iese de nici o culoare de acolo.pur si simplu zici ca e turnat sau ceva.yo am tras in asa hal de el ca am zis ca raman cu schimbatorul in mana si tot nu a iesit.nu am mai incercat deoarece imi este teama sa nu rup ceva sau sa iasa schimbatorul de la locul lui.ceva sugestii??
            :smokespliff:viata e frumoasa doar daca stii s-o traiesti:dirol:

            Comment


            • #7
              Desfaci husa de la schimbator si pui pe cineva sa tina contra cu un patent sau un mocs mare si rasucesti maciulia...
              Last edited by valeriuciprian; 15 May 2009, 22:21.
              sigpic

              Comment


              • #8
                ce nuca iti pui? cea noua de pe logan/megane cumva? sau ai d-asta si o schimbi cu alta?

                eu am nuca de tip vechi de pe logan, m-ai facut acum curios cam cat o fi una de tip nou. daca stii, da si tu niste infopreturi

                Comment


                • #9
                  @ciprian: mersi molt de info.apropo.asta e valabil si pentru noul tip de nuca???masina este achizitionata anul asta si fabricata tot anul asta.
                  @bro: eu am de aia tip nou si am fost zilele trecute prin auchan si am gasit una simpla tip lemn sau ceva de genu la 10 ron.e destul de draguta pentru pretul asta.momentan nu am poze cu ea.daca te mai intereseaza si alte preturi variaza intre 20 si 30 ron maxim in acelasi hiper-market.bineinteles ca difera si modelele.din pacate iti dadeam un link catre site-ul hiper-market-ului dar nu au catalog on-line.
                  Last edited by valeriuciprian; 30 December 2008, 12:50. Reason: Automerged Doublepost
                  :smokespliff:viata e frumoasa doar daca stii s-o traiesti:dirol:

                  Comment


                  • #10
                    Da..prinderea la nuca nu difera...
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      m`am chinuit jumatate de ora fara folos , apoi am inceput sa tai nuca cu o dalta si am reusit ,am vazut ca are o protectie pe fier. am facut rost de o nuca de piele de prestige si am schimbat`o

                      Comment


                      • #12
                        Piesa compatibila de la :Clio III, Megan II, Modus ICD 85cv
                        Attached Files

                        Comment


                        • #13
                          iooon , te ajut eu duminica , am sa incerc sa ajung la intalnire
                          e oleak de bataie de cap acolo , adu o panza de bomfaier ) *vb serios , si un patent
                          daca nu resusesti pana atunci , o rezolvam duminica
                          noroc
                          sigpicSa traiasca urile , si

                          Comment


                          • #14
                            eu am reusit la cineva la masina sa schimb nuca(tip vechi) cu 2 surubelnite drepte si tapene(sa nu se indoaie).din pacate nu a iesit nuca intacta dar cel putin am scos-o.
                            :smokespliff:viata e frumoasa doar daca stii s-o traiesti:dirol:

                            Comment


                            • #15
                              @ady62- Abia azi am vazut pozele puse de tine aici. Multumesc, mi-am facut si eu o idee, sa vedem ce o sa iasa...
                              LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google