mi s-a dezlipit cauciucul de pe parbriz

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • mi s-a dezlipit cauciucul de pe parbriz

    iri am observat ca pe o portiune de 10 cm, banda de cauciuc din exteriorul parbrizului s-a dezlipit. As vrea sa o lipesc cu super glue, dar nu vreau sa fac vreau sa fac vreo prostie. Ce ma sfatuiti?

  • #2
    eu zic sa mergi la service ca la parbriz nu se fac improvizati....si aia de acolo stiu ei sa rezolve....parerea mea ca parbrizul e foarte important....
    JUST ME.....30-rdd......

    Comment


    • #3
      orice dar nu superglue

      sigpic

      Comment


      • #4
        ala topeste materialul si nu e bun....probabil e un silicon de parbriz....dar service-ul e baza....:P
        JUST ME.....30-rdd......

        Comment


        • #5
          ma gandeam ca asta e o treaba pe care s-o rezolv singur, sa nu mai pied vremea pe la service. Mie nu-mi pare atat de grav, cu un silicon sau alceva de lipit cred ca o pot face singur..oricum astept si alte pareri..daca e treaba serioasa, n-am ce face, hop cu ea la service

          Comment


          • #6
            depinde cat de mult vrei sa risti sa faci dus de fiecare data cand ploua )

            Comment


            • #7
              SI eu zic tot la service sa te duci...te rezolva baietii imediat...cred ca se poate lipi cu mastic special pentru asa ceva....cel mai bine e sa te duci la ei ;)

              Comment


              • #8
                Bucata aia de cauciuc poti sa o lipesti ori cu nista adeziv instantaneu (Moment fix, la tub mare) sau cu niste silicon sanitar transparent.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #9
                  eu nu inteleg care banda de cauciu ti s-a deslipit
                  garniturile de la parbriz nu sunt lipite , el se introduc pe marginea parbrizului , doar atat ca si chederul

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by daniel76
                    eu nu inteleg care banda de cauciu ti s-a deslipit
                    garniturile de la parbriz nu sunt lipite , el se introduc pe marginea parbrizului , doar atat ca si chederul
                    da asa ma gandeam si eu .. mam uitat si la mn la masina si nu mi se pare nimic lipit... ai incercat sa apesi tare pe portiunea aia?? dar nu prea tare sa nu faca pok
                    My car ... B-64-PLV / CT-79-EMA ...

                    Comment


                    • #11
                      nu este decat un cheder si mie imi iese mai tot timpul dar l-am bagat mai bine si merge ala nu se lipeste de tot dar poti sa-l pacalesti cu niste silicon transparent eventual dar care il pui nu pe afara ci prin interior dar cate putin de la frig si de la caudura iese ca lucreaza si mai iese si cand spala cu jet puternic astia la spalatorie
                      se apasa in partea de jos nu sus unde este geamul unde este tabla si va intra intr-o tesitura a tablei
                      "cromul este placerea mea"
                      "cui nu-i place , valea"

                      Comment


                      • #12
                        daca cel care mi-a dat minus nu a inteles acest post ,data viitoare ar trebui sa se abtina poate este prea mic sa puna capul la contributie
                        halal forumisti ,nu trebuie sa gandesti putin cea ce la tine nu se poate (cel care a dat minus)
                        "cromul este placerea mea"
                        "cui nu-i place , valea"

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by BRUTUSANF
                          nu este decat un cheder si mie imi iese mai tot timpul dar l-am bagat mai bine si merge ala nu se lipeste de tot dar poti sa-l pacalesti cu niste silicon transparent eventual dar care il pui nu pe afara ci prin interior dar cate putin de la frig si de la caudura iese ca lucreaza si mai iese si cand spala cu jet puternic astia la spalatorie
                          se apasa in partea de jos nu sus unde este geamul unde este tabla si va intra intr-o tesitura a tablei

                          m-am uitat mai bine si ai dreptate. Nu e dezlipit, ci doar iesit..mama, ce ma speriasem. L-am impins cum mi-ai zis si arata ca nou. Mersi

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by BOGDAN1709
                            m-am uitat mai bine si ai dreptate. Nu e dezlipit, ci doar iesit..mama, ce ma speriasem. L-am impins cum mi-ai zis si arata ca nou. Mersi
                            cu placere si cand mai ai nevoie de altceva stii unde ma gasesti
                            "cromul este placerea mea"
                            "cui nu-i place , valea"

                            Comment


                            • #15
                              Mie chiar imi estre dezlipit chederul de la parbriz

                              Mie chiar mi-sa dezlipit chederul, il am asa de vreo patru luni, l-am tot impins, am curatat locul si l-am mai impins si degeaba. Este dezlipit pe partea stinga jos, din margine pina in dreptul bratului stergatorului. Si am mai vazut un Logan intr-o parcare cu chederul dezlipit in aceeasi zona. Pina sa ma duc la service, intr-o zi libera o sa iau o bucata de silicon care lipeste orice si o sa-l aplic. O sa va informez cum a mers.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google