Dimensiuni Jante

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dimensiuni Jante

    stie cineva ce dimensiuni exacte au jantele de logan adica ?J X 17 si distanta intre prezoane?
    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/irinelvalcea/
    VAND HONDA ACCORD I-CTDI

  • #2
    185 65 R15 4 x 100
    sigpic

    Comment


    • #3
      6J, restu e mai sus

      Comment


      • #4
        7j x 17" , 7,5j x 17" , 8j x 17". cea mai ingusta pe 17 e 7j si distanta intre prezoane e diferita de la o janta la alta. din cate am inteles sunt modele de jante la care iti poti alege si distanta dintre prezoane, daca nu, sunt despartitoare!
        Citroen C4 Coupe 1.6 hdi 110 cp 2006 rouge lucifer

        Comment


        • #5
          se poate pune pe logan 4X100 7j X15h2 etj38? janta ma refer este ok pt logan??
          iar la gume ceva de genu 195/50/15 care sa mearga pe jantele astea !!
          Ma intereseaza daca merge janta asta pe logan

          stie cienva sa imi zica pls?
          Last edited by grecu_28golan; 31 October 2010, 14:35. Reason: Automerged Doublepost
          sigpichttp://www.loganclub.ro/forum/my_rid...ght=ride+grecu
          Simply Stance

          Comment


          • #6
            janta merge. ai grija la inelul de centrare sa intre pe butuc . in rest, asa am si eu
            sigpic

            Comment


            • #7
              se poate pune pe logan pe fata o janta cu dimensiunile 5 1/2 j X15h2 4X100 et46 si una cu 6 j X15h2 4X100 et43(janta asta fiind rezerva)?cu ce ar putea afecta diferenta dintre ele mersul masinii?
              Am gasit o janta la un prieten si as vrea sa pun cauciucuri de iarna pe ea si pe roata de rezerva.

              Comment


              • #8
                Am si eu o intrebare:
                Merg jante 4x100 ,7x15 et 35 pe logan ? Si daca le cumpar, se potrivesc cauciucurile originale, daca este 7J nu 6J (original) ? MS

                Comment


                • #9
                  cam lat 7J pt 185/65r15...6.5j e la limita; 7j e pt 205-215...
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • #10
                    salut!!

                    ma poate ajuta cineva,va rog....de la ce marca este dimensiunea jantei 61/2J X15H2 ET43? multumesc!!

                    Comment


                    • #11
                      pfff...o anvelopa 185/65R15 88T ce producatori are?
                      daca nu stii ce inseamna inscrisul acela, atunci iti pot "traduce", dar producatorul acleli jante nu-l pot ghici si pun pariu ca nimeni de pe forum nu poate sa-ti spuan cu exactitate. asa: 61/2J inseamna 6 toli si jumatate latime la buza jantei; X15H2 inseamna dimatru de 15 toli la buza jantei, H sectiunea transversala, iar 2, in doua trepte de trecere. ET43 inseamna ca fata de axa de simetrie a sectiunii transversale, prinderea jantei e la 43mm inspre interior.
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • #12
                        explicatie data ca la carte ... trebuie sa scrie ceva pe janta ben ... sunt jante realizate de producatori diferiti cu aceleasi specificatii

                        Comment


                        • #13
                          7j nu e prea lat pt 185 / 65 / 15...eu am 7j si " caucioace " 185 / 60 / 15 si nu e nici o problema, deci merg lejer si 185 / 65 / 15 pe 7j. Bafta !
                          "pentru ca prietenii stiu intotdeauna de ce" :signBRG3dot:

                          Comment


                          • #14
                            salut!as vrea sa-mi pun pe logan 1.6 16v jante borbet 16x9j.este cineva care are aceleasi dimensiuni?

                            Comment


                            • #15
                              Sunt destui care au 9j/16..deci pune linistit.
                              Doar ca este mai suprasolicitata suspensia
                              sigpic
                              "BRABUS" STYLE

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google