Infundat Tabla Sub Bancheta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Infundat Tabla Sub Bancheta

    astazi incercand sa pun husele inapoi pe masina, cand sa pun inapoi spatarul in spate, m-am apasat cu genunchiul pe oala de la rezervor (parca aia e), si am simtit ca s-a lasat in jos. nu stiu cat de tare s-a lasat, pentru ca nu am studiat forma ei inainte. nu cred ca a intrat prea mult inauntru (poate va dati voi seama, daca stiti cum este initial). exista vreun pericol? e ceva dedesupt care s-ar fi putut indoi? sau doar s-a micsorat rezervorul de la 68l la 67l?
    Attached Files
    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

  • #2
    Nu cred ca ai de ce sa-ti faci griji,stai linistit.Oricum,in rezervor nu e indicat sa bagi mai mult de 50 de litri.
    Iar din poze eu nu am observat nimic.
    Forum neinteresant. Delogat definitiv.

    Comment


    • #3
      Rezervorul e de plastic, deci nu ai alterat nimic.
      Cat desprea tabla, las-o asa ca nu are nimic.

      Comment


      • #4
        Salut.Las-o Aline asa,nu-i nimic grav.
        Numai bine.
        Attached Files
        Un Logan----YNG-----
        Numai bine.

        Comment


        • #5
          Daca te referi la plastic, nu-i nimic. Daca te referi la tabla, e ea subtire, dar e tabla ambutisata si: sau nu poti sa o indoi (chestie de greutate sau de forta) sau o indoi si ramane asa, fiindca nimeni nu va incerca sa o traga inapoi. Rezervorul nu e chiar lipit de tabla si chiar daca ar fi nu ai reusit sa strici nimic. De data asta. Ai grija numai la cabluri, ca mie, cand mi-au dat jos din spate sa-mi puna foliile pe luneta au reusit sa se impiedice de vreo doua ori de cabluri, de m-a trecut cu transpiratii prin toate cele.
          The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

          Comment


          • #6
            Originally posted by D-FENS View Post
            Nu cred ca ai de ce sa-ti faci griji,stai linistit.Oricum,in rezervor nu e indicat sa bagi mai mult de 50 de litri.
            Iar din poze eu nu am observat nimic.
            63 am bagat cel mai mult, si nu a apucat sa stea prea mult ca am mers la drum lung. stiu ca nu e indicat sa bagi mai mult de 50.

            Originally posted by AG 23 YNG View Post
            Salut.Las-o Aline asa,nu-i nimic grav.
            Numai bine.
            in poza, putin mai in stanga fata de sageata din partea stanga. acolo am calcat cu genunchiul cand am vrut sa pun spatarul sus pe masina. si am simtit cum ma duc, si am sarit repede. nu e o indoitura prea mare la ochiul liber, dar apasand cu butonul am vazut cat de subtire poate fi tabla, si cat de maleabila.

            Originally posted by JREwing View Post
            Daca te referi la plastic, nu-i nimic. Daca te referi la tabla, e ea subtire, dar e tabla ambutisata si: sau nu poti sa o indoi (chestie de greutate sau de forta) sau o indoi si ramane asa, fiindca nimeni nu va incerca sa o traga inapoi. Rezervorul nu e chiar lipit de tabla si chiar daca ar fi nu ai reusit sa strici nimic. De data asta. Ai grija numai la cabluri, ca mie, cand mi-au dat jos din spate sa-mi puna foliile pe luneta au reusit sa se impiedice de vreo doua ori de cabluri, de m-a trecut cu transpiratii prin toate cele.
            nu am atins capacul de plastic, ca nu eram dobitoc sa ma urc pe el. m-am pus pe 'umflatura' aia care inconjoara capacul de plastic, ca sa zic asa. acolo pare sa fi cedat. din cate observ nu s-ar fi lasat prea mult, dar nu stiu ce se ascunde sub tabla aia si de aia am si deschis topicul aici...sa nu fi stricat ceva pe sub. acuma daca rezervorul e de plastic, ma gandesc ca macar la atata indoitura rezista si el ca maleabilitate.

            cablurile sunt prinse in manunchi si sunt pe partea stanga a masinii, ori eu am indoit tabla pe partea dreapta. nu aveam cum sa ma incurc de ele.
            Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

            Comment


            • #7
              Eu zic sa stai linistit ca nu s-a intamplat nimic grav,cel putin in pozele postate nu se vede nimic.Intre acea tabla si rezervor este o oarecare distanta si nu cred ca ai indoit asa mult incat sa se lase pe rezervor.Binenteles,nu e normal ca sa se indoaie,dar nici nu-i chiar asa de moale incat sa-l lipesti de rezervor.

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google