Comportamentul Spoilerelor Din Fibra IARNA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Comportamentul Spoilerelor Din Fibra IARNA

    CA si multi altii de pe forum, am pe masina un kit tuning de la Pilot: spolier fata, spate + praguri. Cum, ca vine iarna......si iarasi incep problemele (zapada multa, gheata, accidente involuntare..), sunt curios daca vreunul din voi cei care aveti spoilere din fibra, ati trecut iarna cu ele, sau le-ati montat pe cele originale.
    Ma gandesc ca la soilerul spate, se va aduna multa zapada aruncata de la cauciucuri...si daca da vreun ger(se va intampla oricum), mi-e teama sa nu inghete si sa crape fibra.
    La cel pe fata.....iar e naspa, caci inaintezi cu el prin zapada, si habar nu ai ce poate fi prin zapada...bulgari de gheata de la alte masini, etc.....

    As aprecia daca mi-ar raspunde cei care se confrunta cu aceasta problema, sau care sunt in cunoastere de cauza....ceilalti care vorbesc in plus, ii rog sa se abtina.
    Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

  • #2
    Eu am montat Kitul exterior pe masina anul trecut in aprilie si am trecut iarna cu bine fara nici cea mai mica priblema.
    Totusi exista un mic inconvenient din cauza nisipului care se arunca pe sosea sau a materialului antiderapant o sa sara vopseaua (punctulete mici), in rest nu am avut probleme si am sub bara fata doar 13 cm.
    sigpicFast&Furious
    Team CSR
    Logan Club CLUJ

    Comment


    • #3
      sa de-a Domnu sa fie numa atata.....ca vopsea ,mai am..
      Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

      Comment


      • #4
        Acum depinde si de ce BodyKit ai ;) Grosime fibrei ..compozitie...mana de lucru..
        sigpic

        Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

        Comment


        • #5
          Originally posted by Thejock3r View Post
          Acum depinde si de ce BodyKit ai ;) Grosime fibrei ..compozitie...mana de lucru..
          Sa sti ca ai dreptate aici, depinde si de cum sunt facute.
          sigpicFast&Furious
          Team CSR
          Logan Club CLUJ

          Comment


          • #6
            sincer sa fiu am ramas uimit de fibrele astea...pana acu am patit-o de 2 ori
            1-lovit un caine (la zgomotul care s-a auzit am zis ca am ramas fara spoiler fata),rezultatul : a crapat dar nu prea rau...maine daca vrei atasez niste foto
            2-accident ,rezultatul nu a crapat in schimb a sarit si fibra si vopseaua,dar tin sa precizez ca cel in cauza a patit-o ( acu nush daca mai grav ca mine pt ca nush daca asigurarea lui imi acopera paguba.In privinta asta daca a mai fost cineva lovit in spate asigurarea vinovatului acopera costul reparatiei sau si mai perfect schimbarea spoilerului??>) Multumesc si astept raspunsuri in ceea ce priveste iarna.

            Comment


            • #7
              Si eu am trecut iarna fara nici o problema (nu crapa fibra de la ger,doar daca sufera un impact)....acum masina mea a mai coborat 3.5cm sper sa ma descurc si iarna asta.

              Comment


              • #8
                stiu ca e off topic dar daca tot am gasit oameni cu spoilere din fibra ma poate ajuta cineva sa gasesc un baiat care repara asa ceva ?!

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google