Problema Alarma ASTRA 777 ... HELP ME !

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema Alarma ASTRA 777 ... HELP ME !

    Salutare! Am si eu o alarma ASTRA 777. Locuiesc intr-o zona in care furturile devin din ce in ce mai dese si am zis sa-i mai pun o goarna. Am citit despre alarma si am observat ca are o optiune de "comanda claxon". Azi am rascolit firele, am gasit firul "maro-alb" care e cel cu pricina, am legat acest fir la minus-ul goarnei si apoi am tras un fir de la baterie la plus. Cand am activat alarma, am deschis una din usi si a inceput goarna sa sune intermitent. Toate bune pana aici. Apoi, surpriza, inchiderea centralizata s-a deschis si de fiecare data cand suna goarna actuatoarele continuau sa pulseze in deschidere (nu stiu daca m-am facut inteles). Nu mi-am bagat nasul mai mult pentru ca nu am montat eu alarma. Daca stiti ce are va rog sa ma ajutati! Multumesc...
    Last edited by Andrei AG; 18 September 2009, 19:00.

  • #2
    Nu stiu la ce ti-a mai trebuit inca o sirena daca tot ai pager?

    Comment


    • #3
      Pager am intr-adevar ! Dar e scapat de vreo 4-5 ori si nu mai functioneaza corespunzator! Iar a doua sirena e pentru galagie mai mare, ca sa se trezeasca vecinii si sa se sperie "hotimea" ) , fiinca parcarea e in spatele blocului, iar eu am apartamentul cu vedere pe fatza... Apropo de pager, daca stiti cumva pe cineva sau unde as putea gasi o telecomanda de rezerva. Una noua nu se merita ca e cam 60-70% din pretul unei alarme noi...

      Comment

      Working...
      X
      Anulare DPF
      Politica de Securitate Google