Montaj Proiectoare.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Asa e, sunt probleme pentru ca becul se incinge foarte tare si de aia se arde. Plus ca becurile H11 nu sunt asa fiabile, mai ales daca sunt no-name.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #17
      Originally posted by cioby View Post
      LA MULTI ANI! nu stiu daca am ales topicul potrivit, dar altul nu am gasit si va rog sa nu va suparati pe mine daca pun aceasta intrebatre:"aveti probleme de functionare cu proiectoarele?" nu imi mai merge proiectorul de pe dreapta si inca nu am umblat la el sa vad ce are. as vrea sa semnalez o problema in acest sens si anume ca renault-ul are probleme la proiectoare; se ard foarte des becurile. asta am patit la laguna (1995), le schimbam o data la 2-3 luni. nici la reprezentanta nu mi-au remediat problema asta si nu eram singurul in aceasta situatie.
      poate alternatorul incarca prea mult si deaia se ardeau asa repede

      Comment


      • #18
        Pai daca e asa, de ce nu s-ar are si becurile de la faruri?
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #19
          Gata m-am convins o sa-mi motez singur. Ca un nene de la nush ce service vroia 150ron pe montaj, ca trebe releu, adaptari, bla, bla si eu am preferance.
          Totusi nu s-a putea sa legi proiectoarele pe un buton separat sau direct pe pozitie sa zic asta ca sa nu mai schimbi maneta? Cand zic pe pozitie ma refer tot prin releul de proiectoare nu sa leg firele direct de cele de la pozitie, doar comanda sa o dea acelasi buton.
          Preferance - 83cp Chip Viata aici e scurta, asa ca ai grija unde "zbori".
          http://www.loganclub.ro/forum/logan_...ela-t7519.html

          Comment


          • #20
            Leaga-le direct pe pozitie si-ti garantez ca la intalnirea cu un militian i-ti da amenda pentru folosirea proiectoarelor fara sa fie ceata.
            Cel mai lent 1,6 8v

            Comment


            • #21
              Ca sa nu schimbi maneta poti sa pui un buton cum e cel de blocare geamuri spate.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #22
                Schimba frate maneta 80 lei si nu mai ai treaba,e cel mai simplu, nu are rost st complici cu butoane si cu lipituri de fire.

                Comment


                • #23
                  salut.am si eu o rugaminte daca stie cineva unde pot gasi si eu instructiuni de montare a proiectoarelor pe logan preferance.multumesc anticipat
                  :smokespliff:viata e frumoasa doar daca stii s-o traiesti:dirol:

                  Comment


                  • #24
                    cum se monteaza fratilor proiectoarele alea ma fratilor

                    astep un raspuns cat mai repede ca vreau sa im-i montez si eu le-am cumparat dar nu im-i dau seama cum se monteaza.Daca le montez instalatia o merge cu maneta pe care o am cind aprind ceata sa mearga si proiectoarele???????
                    Last edited by manujupanu; 31 August 2009, 21:25. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by andrei View Post
                      Trebuie un set de proiectoare + suporti, cablaj, releu, siguranta, buton/maneta de Logan cu inel pentru proiectoare.

                      se pare ca Andrei a vorbit in vant....

                      duceti-va la un electrician..dati 20-30 lei si va face legatura.Cu electrica nu e de joaca. Daca nu aveti bloc de lumini cu comanda separata ptr proiectoare se face niste legaturi ptr ca acestea sa se aprinda odata cu pozitia...sau..odata cu facul ceata spate...
                      sigpic

                      Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                      Comment


                      • #26
                        si sa le folositi NUMAI cand e ceata sau pe drum de tara, NU pe sosea noaptea cum vad ca e la moda si mai ales sa bata sus, ca numai idioti din-astia am vazut pe drumurile patriei

                        Comment


                        • #27
                          da frate o sa ma duc la un electrician la servis la reprezentanta la logan sa vb cu el sa vad ce zice da ma gandeam si eu dupa cum vb lumea asta ca daca le montezi si pui cablaju cica merge asa cand aprinzi ceata sa mearga si proiectoarele.Si cica are si releu din fabrica modelu meu preferance

                          Comment


                          • #28
                            si eu zic ca este ilogic sa iei alte manete...cand poti sa il cuplezi la becul ceata spate..si asa eviti si aprinderea lor ziua...
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • #29
                              Mai am si eu o intrebare care are pus pe logan prefreance calculator de bord si cum a procedat??????

                              Comment


                              • #30
                                Se cumpara ceasurile,se trage un fir si se activeaza CB,dar asta la cineva care stie.
                                Ceas de prestige(are CB),am eu daca te intereseaza cu 250lei.
                                Numai bine.
                                Un Logan----YNG-----
                                Numai bine.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google