Ridicarea Geamurilor La Inchiderea Masinii Fara Alarma

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Pai ati trebui modul de ridicare geamuri cauta pe goggle, nu neaparat aceasi firma ca alarma merg si alte modele. Bafta

    Comment


    • #47
      Originally posted by poli View Post
      Salut pana la urma care este pinul de ridicare giamuri? la buton ca trebui sa prind modulul de firul de ridicare A1 sau A5 am si schema de la modul o atasez mai jos ca pe pinul a5 nu face nimic am facut totul ca in schema.
      A5-ul sigur trebuie intrerupt ca pe ala vine comanda de urcare geamuri ; ai grija cum legi firele de la modul (la al meu era "verde spre buton" si "albastru inspre motoras").

      Comment


      • #48
        Salut 12Vlad eu am rezolvat problema de mult, si este albastru pe buton si verde spre motorasi

        Comment


        • #49
          Salut lume

          Accidental am intrat aici si am constatat ca lumea se chinuie sa ridice geamurile la inchiderea usilor. In afara de solutia cu modulul special care costa ceva banuti, dar nu da batai de cap, eu am gasit inca din 2005, cand am cumparat masina, o solutie foarte simpla, dar care implica ceva mai multa indemanare pentru lipirea unor fire foarte subtiri, intr-un loc greu accesibil (dar nu imposibil).
          Este necesar doar un releu cu doua contacte normal deschise si un condensator.
          Daca mai este cineva interesat, ma poate contacta pe adresa mea de mail nicu1iancu@yahoo.com sau sa mai astepte o zi-doua pana fac o schita explicita si o pun aici.

          Comment


          • #50
            descarcarea unui condensator intr-o bobina de releu?

            Comment


            • #51
              Originally posted by romeo-alex View Post
              descarcarea unui condensator intr-o bobina de releu?
              DA. Presupun ca este cea mai simpla metoda.

              Comment


              • #52
                domnu nicu, poate ne prezentati si nou aici "inventia" dumneavoastra. In postul anterior, spuneati ca ne veti prezenta o "schita"

                Comment


                • #53
                  Originally posted by nicu1iancu View Post
                  DA. Presupun ca este cea mai simpla metoda.
                  de la teorie la practica e un pas cam mare
                  astept cu interes '''metoda''

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by romeo-alex View Post
                    de la teorie la practica e un pas cam mare
                    astept cu interes '''metoda''
                    Am sa postez aceasta metoda in cursul zilei de azi. Dar parca dadeai de inteles ca stii despre ce e vorba, cu descarcarea unui condensator pe o bobina de releu...!!!???

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google