Marimi Anvelope.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    tare as vrea sa vad si eu o poza cu un 205 pe janta stoc ... sincer ...
    sigpicMy ride

    Comment


    • #17
      Cine a spus ca pe janta stoc!?... eu unu am J6,5... si as prefera J7 ca sa dea si mai bine la imagine

      Comment


      • #18
        Originally posted by detail View Post
        DA, se pot pune anvelope de late de 205 pe janta de Logan (6,5") problema este ca trebuie un talon de 55 (caz in care intri in domeniul anvelopelor mai speciale, tip sport, mai scumpe) si esti putin sub diametru sau 60 ca sa fii usor peste.
        Oricum, se pot monta in limitele de siguranta date de constructorii de anvelope. Punct!

        el zice ... si dupa cat il stiu ... nu e genu sa manance ...
        sigpicMy ride

        Comment


        • #19
          lasati-va de certuri vechi si interminabile, mai mult de 195 n-are rost sa puneti pe janta stock. ca sa fie cat mai aproape de guma stock, 195/60 R15 ar trebui sa fie.
          @energy: lasa lectiile, ca s-au mai postat...si 205 pe janta de 6, sa pui tu nu de alta, dar vitriol are dreptate cu latimea jantei. loganul stock are 6", nu 6.5".
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • #20
            vreau sa schimb anvelopele care au venit pe masina cu unele bune si nu stiu la ce sa ma decid...bun pentru mine inseamna...distanta de franare sa fie scazuta,sa nu am probleme in curbe,sa nu vibreze volanul etc...etc...sa se comporte bine si pe ploaie si pe uscat.Stiu ca vreau cam multe dar ma intereseaza modelul si dimensiunea care e mai apropiata de dorinta mea fara sa am probleme

            Comment


            • #21
              goodyear excelence 195 60 r15
              dunlop sp sport 01 195 60 r15
              sigpicMy ride

              Comment


              • #22
                Eu ca vanzator de anvelope si personal i-mi place dunlop sport maxx si goodyear f1(185/65/15 nu este pt loganul nostru) acuma gusturile difera.Sunt 5-6 branduri de anvelope care au anvelope f bune dar costa.

                Comment


                • #23
                  cauta cea mai scumpa anvelopa de 185/65-15 sau 195/60-15 fiind cea mai scumpa vei avea distanta de franare foarte mica , aderenta maxima , nu vibreaza volanul . vei avea aceeasi senzatie maxima ca atunci cand masina sta pe loc si adie putin vantul .
                  citeste threadu integral , daca nu esti lamurit cauta un altul . nu exista ceea ce cauti tu , totul depinde de n si n factori inreaba pe oricine .

                  Comment


                  • #24
                    asta cred ca are mama anvelopei din fabrica si totusi cred ca a vibrat volanul si a facut buba
                    Attached Files

                    Comment


                    • #25
                      stiu ca nu exista produsul perfect...vreau o anvelopa buna.Si ma gandeam la michelin....sa fiu mai exact,voi ce anvelope aveti sau ce ati cumpara pentru siguranta voastra?eu asta vreau,sa am o oarecare incredere in cauciucurile mele...nasol e cand trebuie sa scri si nu ai persoana cu care comunici in fata )

                      Comment


                      • #26
                        Vezi ca sunt mai multe rubrici dedicate anvelopelor. Vei gasi acolo raspunsuri la toate intrebarile tale.
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google