Buton actionare geamuri electrice : inchidere automata sau deschidere automata

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Buton actionare geamuri electrice : inchidere automata sau deschidere automata

    Salut,

    poate stiti de versiunile de Logan de prin 2005 (prin martie au aparaut), sunt cateva loturi (am si un amic care a prins o astfel de masina) care au la butonul de actionare geam sofer un releu (butonul nu poate fi apasat normal, adica cat timp tii apasat se misca geamul ci e ca un intrerupator scurt pentru un releu) si daca ii dai comanda scurta (adica apesi si ii dai drumul) coboara geamul de tot sau invers il ridica (bine inteles cand ajunge la capat se opreste singur; se aude un click in zona unde e intrerupatorul deci are un releu acolo)

    Se gasesc oare astfel de intrerupatoare ? A mai intrebat careva de asa ceva ? Eu unul am intrebat la un dealer si imi zice "nu exista domne` asa ceva, am fi stiut noi"; dar se pare ca ei habar nu au ....

    P.S.: butonul ala e acolo de cand si-a luat masina (l-am vazut din ziua in care a primit masina), deci nu e vorba de vreo modificare ulterioara
    I have no special talent. I am only passionately curious.

  • #2
    Nu mai se fabrica butoane cu impuls de ceva timp.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #3
      ce nasol. Ar fi chiar utile :-)

      oare modele de renault megane mai vechi nu au tot asa ceva ? sau modus ? sau de pe la care au mai imprumutat piese pentru Logan ...
      Last edited by crististreulea; 23 February 2008, 16:17.
      I have no special talent. I am only passionately curious.

      Comment


      • #4
        dar nu se potrivesc alea la logan. doar tehnologia e imprumutata, carcasele multor piese sunt "custom made" avem si noi masini unice
        Last edited by crististreulea; 23 February 2008, 16:17.
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • #5
          io mi-am luat loganu' in septembrie 2005 si am deckiderea asta de care zici.....apas o data si geamul cobara singur fara sa mai tin degetul pe buton,dc apas scurt se deschide treptat.....apropo nu se mai fabrica asa ceva ca m-au intrebat si pe mine unii dc nu cumva mi-am schimbat deschiderea

          Comment


          • #6
            Auzisem ceva prin vara ca ar mai fi fost cateva zeci de butoane cu impuls pe stoc, dar pe la vreo 600 ron/bucata. E enorm, in targ, acum cativa ani stiu ca erau 5-10 ron.
            Chestia e ca se fura in service-uri butoanele cu impuls si se pun unele normale in loc. A patit cineva asta, s-a dus la ei si n-au recunoscut.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #7
              exista module la 60 de ron eu miam cumparat 2in 3zile trebe sa le primesc o sa va zic cum merg si de unde le-am luat dupa ce-mi vin... si mai ales cu functioneaza

              sigpic

              Comment


              • #8
                vreau si eu butoane din astea. sa-mi zici si mie de unde le-ai luat si cu cat pe buc sau ambele. astept pe adresa mea de mess kvl_04.
                Daca aveti moderatori scapati de ai si daca nu aveti sa nu va luati

                Comment


                • #9
                  Pai nu se mai fabrica butoane cu impuls. Sau te refereai la modulele pentru actionare comfort?
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • #10
                    la module se referea probabil.

                    @tyger_eye04 eu mi-am comandat modulele respective de la un tip din Iasi (care sta in Bucuresti acuma). Sunt bine lucrate si foarte multumit de ele. Montarea e super simpla. Iti dau acuma un PM cu detalii.
                    I have no special talent. I am only passionately curious.

                    Comment


                    • #11
                      dami te rog si mie un PM cu detaliile ca as fi interesat. ms mult

                      Comment


                      • #12
                        sonykele ti`ai pus modulul ala?

                        Comment


                        • #13
                          da mai am 2module montate merg super , doar ca uneori cand e geamu jegos parca se activeaza prea usor protectia aia si nu mai urca , si tre sa apesi din nou dar rar se intampla ... cine vrea sa stie de unde sa vorbeasca cu mine pe mess am idu la profil e 60 de ron un modul ptr un geam se pune pe buton si dupaia se mufeaza butonu la loc , deci nu se taie nici un fir nimic , e ca un adaptor intre buton si mufa ... v-as zice aici de unde le-am luat dar nu pot pune linkul ptr ca e dupa alt forum

                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by Christian86 View Post
                            dami te rog si mie un PM cu detaliile ca as fi interesat. ms mult
                            ea legatura cu ciprisor,ti le trimite prin posta,pretul e acelasi banuiesc 60 ron/buton

                            posteaza in link-ul de mai jos si iti va raspunde:

                            Comment


                            • #15
                              vad ca ciprishor nu are asa ceva... eu ma refeream la mariuscond de pe DC , da repede tre sa vii tu sa imi dai peste nas

                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google