A schimbat careva uleiul la cutia de viteze??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ai schimbat uleiul la mai putin de 30 de mii de km ?!

    Comment


    • Da, în ultima luna, intra cam greu în viteza, și mai caraia în a 3, a 4. Uleiul a costat puțin (100 ron). De chei am făcut rost.

      Comment


      • Da si foarte bine a facut , aris86 felicitari de curaj. A fost greu ?
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • Nu, având rampa, ne-am mișcat repede. Am golit uleiul repede, 10 minute, montat busonul la loc, și la umplut a durat cam 25 minute, pâlnie și furtunas îngust. Apoi montat fluturele, scutul. Cam 1h-1 și 10 minute a durat cu totul. Ma declar multumit.

          Comment


          • oooo bun bun cu rampa, eu la momentul respectiv am cocotat-o pe 2 "capre"Si uleiul la culoare cum ti s-a parut fata de cel nou ?




            Ceva de genul ? ma refer la culoare! postul 731
            Last edited by prometheus; 13 November 2015, 22:37. Reason: Automerged Doublepost
            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

            Comment


            • Culoarea uleiului este asemănătoare cu cel de la tine. Am observat ca s-a decantat pe fundul vasului negreala. Maine, daca o sa am timp, o sa ies un pic pe centura sa merg mai tare, sa vad dacă s-a mai domolit zgomotul. La 2500 rot/min, mi s-a părut mai silentioasa. O seara placuta!

              Comment


              • Daca ai inca uleiul scos din cutie (in vasul respectiv la decantat) si ai un magnet,joaca-te cu el....sa vezi ceva frumos )
                Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                Comment


                • La km astia nu vezi nimic.

                  Comment


                  • Aveam de gand sa schimb uleiul de la cutie stiind ca-mi trebuie aceeasi cheie ca pentru busonul de la motor (am verificat cand am schimbat uleiul din motor). Surpriza! Cand sa ma apuc de treaba am descoperit ca busonul era altul (dupa reparatia din service) si anume asta:
                    Attached Files

                    Comment


                    • Cu ce fel de cheie pot sa umblu la el? Cum se numeste tipul de cheie, sa stiu ce sa caut.

                      Comment


                      • Incearca sa masori patratul ala cu ceva. De preferinta cu un subler.
                        http://www.sculemag.ro/scule-schimb-ulei/schimb-ulei/set-patrate-baie-bgs-1017#prettyPhoto

                        Comment


                        • Merge aceeasi cheie cu care desfaci si busonul de golire ulei motor.
                          Pune cheia pe el sa vezi c-am dreptate.
                          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                          Comment


                          • Important ar fi sa nu le confundati...au mai fost cazuri !!🏇

                            🚜....tapatalk !
                            Mai este mult pana departe ...sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by prometheus View Post
                              Merge aceeasi cheie cu care desfaci si busonul de golire ulei motor.
                              Pune cheia pe el sa vezi c-am dreptate.
                              Se vede clar ca nu merge aceeasi cheie. Trebuie ceva care sa actioneze piramida aia.
                              @DannyMC nu merge link-ul.

                              Trimis de pe al meu SM-G355H folosind Tapatalk

                              Comment


                              • http://www.sculemag.ro/scule-schimb-...-baie-bgs-1017

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google