usita torpedou se poate centra????

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • usita torpedou se poate centra????

    care poate sa`mi spuna si mie ce sa fac sa imi centrez usita de la torpedou??a fost schimbata toata plansa de bord si de atunci nu se inchide perfect,coltul stanga sus ramane intredeschis si arata urat..ma deranjeaza..de fiecare data cand urc in masina ala imi sare in ochi..am facut 2 poze ca sa se vada exact despre ce e vb...ce pot face???ms ms
    Attached Files
    LOGAN 1.6 16

  • #2
    Zavorul usii (pintenul care agata) are, in zona de contact catre interior, o bucata de cauciuc... suplimentarea ei, deci ingrosarea acelei zone, va conduce la o inchidere mai ferma care va fortza usa sa stea in pozitie corecta.

    Parerea mea este ca acest defect este cauzat de taria prea mare a arcului butonului care comanda stingerea becului... rezistanta opusa de buton face ca in timp usa sa nu mai revina la poitia corecta, sa se deformeze usor dar vizibil.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #3
      pai si atunci andrei ce-i facem , cum slabim butonul? e vreo rezolvare usita mea inca e dreapta...

      sigpic

      Comment


      • #4
        Originally posted by SoNyKeL View Post
        pai si atunci andrei ce-i facem , cum slabim butonul? e vreo rezolvare usita mea inca e dreapta...
        poti monta pe usa torpedoului un plastic profilat in "L" , care sa-i urmareasca conturul si care nu mai permite rasucirea usii...mai dificil, dar se poate.
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • #5
          Si la mine cateoadata mai vad lumina aprinsa in torpedor.....il deschid si il inchid mai puternic si nu mai sta aprins....acum nu se mai aprinde....dar am si eu o mica distanta

          Comment


          • #6
            o sa incerc sa umblu la clanta aia..sau nu stiu ce sa ii mai fac..cand am fo la reprezentanta au zis ca asa vin ele si nu au ce sa faca..apoi nu stiu ce sa mai cred..daca reusesc ceva va anunt..imediat ies pana la masina sa vdm cam ce ar fi din ce a-ti zis
            LOGAN 1.6 16

            Comment


            • #7
              mersi mult pt idei..;))
              LOGAN 1.6 16

              Comment


              • #8
                Sa ne anunti daca ai rezolvat problema.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #9
                  acu` am venit de la masina..eu cred ca domnii de la service cand au montat bordu au luat usita veche si au montato p cel nou`..ca se vad suruburile uzate..se poate sa nu s potriveasca` habar n`am..dar am incercat sa slabesc suruburile si sa o misc putin dar nimik..parca ar fi deformata
                  daca o indoi de mijloc spre dreapta adik sa indoi coltu stang in interior sta asa un timp dar isi revine si iar se vede..imi pare rau ca nam cerut bordu vechi`..acu habar nu am ce sa ii fac..si e tare enervant sincer!!
                  LOGAN 1.6 16

                  Comment


                  • #10
                    nu te mai agita. si la mine e la fel de cind am luat masina. ma apuca toti dracii cind noaptea ma trezesc ca palpaie becul din torpedou sau ramane aprins. ma enervez, o deschid si o trantesc iar, sta asa ceva timp dupa care iar o apuca nabadaile. oricum am citit si eu sfaturile primite si am sa incerc variantele astea,ms
                    \

                    Comment


                    • #11
                      e foarte enervant da stiu...dar tot nu ma las pana nu`i gasesc solutia..cand am reusit am sa va zic..trebuie sa fie o rezolvare..neaparat!!!ms pt sprijin..super forum`isti`..sa aveti drumuri bune si noroc de LOGAN`uri;)
                      LOGAN 1.6 16

                      Comment


                      • #12
                        cand o fi mai cald afara vreau sa-mi modific intrerupatorul ala , mai bine zis sa il desfiintez si in locul lui sa imi fac un intrerupator electronic cu senzor hall.iar pe usa torpedoului va fi lipit un magnet.
                        Captain of the black pearl

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by rares_unikat View Post
                          e foarte enervant da stiu...dar tot nu ma las pana nu`i gasesc solutia..cand am reusit am sa va zic..trebuie sa fie o rezolvare..neaparat!!!ms pt sprijin..super forum`isti`..sa aveti drumuri bune si noroc de LOGAN`uri;)
                          in partea care e mai in interior punei un mic adaos sa stea mai inafarasi o sa se centreze

                          Comment


                          • #14
                            thanks petroman..o sa incerc poate imi iese..mersi inca odata
                            si fabian cand faci chestia aia lasa un PM sa vad ce ai reusit..bafta;)
                            LOGAN 1.6 16

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by rares_unikat View Post
                              thanks petroman..o sa incerc poate imi iese..mersi inca odata
                              si fabian cand faci chestia aia lasa un PM sa vad ce ai reusit..bafta;)
                              cand o sa fac intrerupatorul ala o sa il postez pe aici sa vada toata lumea ca nu tin secret.
                              Captain of the black pearl

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google