Buton cu impuls

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Buton cu impuls

    Nu vreau sa par dobitoc dar as vrea sa stiu ce are si cum este acel buton cu impuls pt ca vad ca un tip specifica in propozitia urmatoare acest lucru.
    "''buton pentru actionarea electrica a geamului pasager dreapta'' si care NU este cu impuls."

  • #2
    La butonul cu impuls daca apesi o data scurt coboara geamul pana jos. Daca tii mai mult apasat geamul se opreste cand iei mana de pe buton.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #3
      Si cel fara impuls cum se manifesta ?

      Comment


      • #4
        Invers decat cel cu impuls... pe cel fara impuls trebuie sa tii mana pe el atat timp cat coboara /urca.
        sigpic

        Comment


        • #5
          cel fara impuls...cat il ti apasat, coboara sau urca geamul, cand iei mana, se opreste...cel cu impuls, apesi o data, iei mana, si urca singur...butoane cu impuls am inteles ca nu se mai gasesc dar daca vrei o rezolvi cu niste module de ridicare geamuri, care se 'monteaza' pe alarma...

          Comment


          • #6
            eu am module si nu au nici o legatura cu alarma da sunt si cele ptr alarma dar acelea dora cand armezi masina urca sau coboara geamurile(majoritatea le pun pe urca dar mai iei un modul si ii dai si comanda ptr coborare...)
            eu am niste module luate de la un baiat de pe alt forum sunt home-made dar foarte atent lurcare izolate foarte frumos , si se monteaza intre buton si mufa , modulul vine cu mufe cu tot etc si am dat 60 de ron pe un modul , eu mi-am pus 2 doar ptr geamurile fata...

            sigpic

            Comment


            • #7
              Originally posted by SoNyKeL View Post
              eu am module si nu au nici o legatura cu alarma da sunt si cele ptr alarma dar acelea dora cand armezi masina urca sau coboara geamurile(majoritatea le pun pe urca dar mai iei un modul si ii dai si comanda ptr coborare...)
              eu am niste module luate de la un baiat de pe alt forum sunt home-made dar foarte atent lurcare izolate foarte frumos , si se monteaza intre buton si mufa , modulul vine cu mufe cu tot etc si am dat 60 de ron pe un modul , eu mi-am pus 2 doar ptr geamurile fata...



              SoNyKeL , cum iau si eu lagatura cu respectivul pt 2 butoane ?
              B -X X - DDF x 2

              :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

              Comment


              • #8
                Ai pm in urmatoarele 2minute...


                Ptr restu nu-i afacerea mea , baiatul e depe alt forum si i-am spus sa intre si aici dar nu stiu de ce nu a intrat inca...

                sigpic

                Comment


                • #9
                  Originally posted by SoNyKeL View Post
                  Ai pm in urmatoarele 2minute...


                  Ptr restu nu-i afacerea mea , baiatul e depe alt forum si i-am spus sa intre si aici dar nu stiu de ce nu a intrat inca...

                  Multumesc .
                  B -X X - DDF x 2

                  :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by SoNyKeL View Post
                    eu am module si nu au nici o legatura cu alarma da sunt si cele ptr alarma dar acelea dora cand armezi masina urca sau coboara geamurile(majoritatea le pun pe urca dar mai iei un modul si ii dai si comanda ptr coborare...)
                    eu am niste module luate de la un baiat de pe alt forum sunt home-made dar foarte atent lurcare izolate foarte frumos , si se monteaza intre buton si mufa , modulul vine cu mufe cu tot etc si am dat 60 de ron pe un modul , eu mi-am pus 2 doar ptr geamurile fata...
                    Vreau si eu sa i-au legatura cu tipul cu module. Ma intereseaza. Trimite-mi un mail cu un nr de telefon, sau un ID sau forumul pe care il gasesc.

                    mersi anticipat
                    Last edited by andrei; 16 January 2008, 18:23.

                    Comment


                    • #11
                      ai reusit sa iei legatura cu marius?

                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        SoNyKeL am rezolvat . Misto . Inca nu m-am obisnuit cu schimbarea si mai am tendinta sa tin butobul apasat .
                        B -X X - DDF x 2

                        :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                        Comment


                        • #13
                          Poate Ma ajuta si pe cineva cu Buton cu impuls Vreau si eu sa imi cumpar sau poate stie cineva cum pot sa imi modific pe al meu. Daca ma poate ajuta careva.. ma gasiti pe id Messenger : KeanuRev sau aici pe forum mersi mult
                          LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                          Enter the Matrix

                          Comment


                          • #14
                            Am vazut ca se gasesc butoane cu impuls la dealer, dar pretul e astronomic.
                            Butonul existent nu se poate modifica, singura solutie e sa pui un modul care face acelasi lucru.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • #15
                              Pai oricum nu de la dealer.. ca ma seaca de bani modulul mi-ar trebui sau ceva asemanator buton cu tot mi-ar trebui nu stii pe cineva daca vinde sau unde gasesc?
                              LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                              Enter the Matrix

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google