Help!!!!!montaj Filtru Polen Pt.PH2 In Arges

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Help!!!!!montaj Filtru Polen Pt.PH2 In Arges

    monteaza cineva in arges filtru polen? astept mesaje

  • #2
    daca vrei sa incerci singur, ca nu e foarte greu, uite aici un tutorial foarte bun facut de crististreulea http://www.youtube.com/watch?v=wGFaOvtWZG0
    sigpic

    Comment


    • #3
      nu as incerca singur,ca nu vreau sa tai altceva (vaporizatorul)

      Comment


      • #4
        eu am montat filtru de polen...nu e asa greu..sincer nu am montat la niciunu care avea are conditionat.asa ca nu stiu daca e vreo diferenta.Poti incerca cu un cutter cu varf ft scurt si cu multa grja.
        Viteza Ucide ... Conduceti cu prudenta !!!
        sigpic

        Comment


        • #5
          Lasi scaunul din dreapta cat mai pe spate si te bagi sub bord cu o lanterna, si tai in locul indicat.Eu m-am luat dupa tutorialele lui crististreulea si am reusit sa fac ceea ce a facut si el.
          real power..... diesel power by

          Comment


          • #6
            Originally posted by cosmindan View Post
            Lasi scaunul din dreapta cat mai pe spate si te bagi sub bord cu o lanterna, si tai in locul indicat.Eu m-am luat dupa tutorialele lui crististreulea si am reusit sa fac ceea ce a facut si el.
            este cum zici tu,dar eu am cateva kg in plus,sigur nu incap.apelez la cineva meserias........

            Comment


            • #7
              unde gasesc si eu sa cumpar filtru polen

              unde gasesc si eu sa cumpar filtru polen si daca poate sa imi zica si mie cineva cam ce pret are

              Comment


              • #8
                Salut.
                Cauta in supermarket-uri sunt de la 20 le in sus
                Sau mai are un user cu carbon parca il cheama Tudor_B
                Numai bine.
                am gasit link-ul
                Un Logan----YNG-----
                Numai bine.

                Comment


                • #9
                  spuneti-mi, va rog, cei care v-ati montat filtrul la logan PH 2, tot unde se monteaza la PH1 se pune si la PH2? ca m-am uitat si plasticul acela care trebuie taiat difera fata de PH1, e mai scurt, in jos are o buza de vreo 2-3 cm, se taie si aceea pana jos sau doar pana la ea? sau se monteaza filtrul in alta parte? si filtrul e la fel ca la PH1 sau difera cel de la PH2? multumesc.

                  Comment


                  • #10
                    e in acelasi loc, trebuie sa tai un pic peste acea buza.

                    masoara filtru` inainte si iti faci o idee cat trebuie sa tai

                    si filtru e la fel la ambele variante
                    sigpic42.453.149

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by boris boris View Post
                      monteaza cineva in arges filtru polen? astept mesaje
                      Este foarte usor la Ph2 fata de Ph1 deoarece nu mai trebuie taiata fanta deoarece este decupata, atentie la filtrele de 20ron din supermraketuri au carcasa foarte dura si intra foarte greu in grup, eu am montat vreo 10 bucati pe Ph1.
                      Asa ca bafta.

                      Comment


                      • #12
                        Sunt tare sceptic in privinta filtrului de polen. Gurile rele fac o analogie intre puterea motorasului de a ventilator cu motorul de la masina de spalat (sunt masini de 400 rot/min dar sunt si de 1000 rot/min). Spune lumea ca Loganul are motorasul de la ventilator mai slabut si ca un filtru de polen ar presupune folosirea ventilatorului de la treapta 3 in sus pentr a fi eficient. La treapta 1 si 2 cica nu prea face fata cum trebuie. Totodata daca il folosesti la treapta 3 si 4, creste zgomotul in habitaclu si uzura ventilatorului. Acum stau si ma gandesc oare se mai merita sa pui filtru de polen? E doar o fitza si la urma urmei e improvizatie in toata puterea cuvantului. Cred ca ma las la mana mea si nu mai pun nimic.

                        Comment


                        • #13
                          nu e nici o fitza, chiar reprezentantele monteaza filtru, bordul e identic cu cel de clio, doar ca la logan nu au pus filtru ca sa fie mai ieftina masina...
                          Gurile rele de care asculti sunt invidioase..... Sa nu iti pui, mai bine cureti mai des bordul si inhalezi gaze la greu....

                          Comment


                          • #14
                            eu mi-am montat pe loganu meu faza 1 filtru polen. e foarte usor dureaza maxim 5 minute. la mine e de 1 an pe masina si nu am avut probleme. cine si-a montat filtru de polen stie ca merita. iti dai seama ce bun e un filtrul cand il schimbi. eu cand am schimbat filtrul la 6 luni si l-am scos negru de la noxe si praf am regretat doar ca nu l-am montat mai devreme.
                            My ride

                            Comment


                            • #15
                              Recomand instalarea filtrului de polen!!....am ph2 si da trebuie taiata toata portiunea unde trebuie bagat filtru plus vreo 2 cm in jos unde este patratul acela din plastic......eu l-am instalat singur si am AC..trebuie sa fi atent si sa tai cu un varf mic.....in maxim 30 de min termini de taiat ...
                              Attached Files

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google