Burete Intre Bord Si Parbriz

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Am observat ca si megane-ul are avea acest burete, urmeaza in curand sa studiez ce tip de burete este si daca este pus cu adeziv

    Comment


    • #32
      77 01 063 263 este buretele pt parbriz de la renault megane facelift si costa aprox 8 euro eu zic ca merita ca nu mai umbli vreodata acolo

      Comment


      • #33
        daca a scos cineva buretele acela poate sa-mi spuna cam ce fel de profil are si daca se poate niste dimensiuni, macar cu aproximatie.as vrea sa improvizez ceva.
        multumesc!
        vand fonomin (pasla) pentru antifonare, pret avantajos
        vand lampa adaptabila la torpedo

        Comment


        • #34
          Originally posted by neajiji View Post
          77 01 063 263 este buretele pt parbriz de la renault megane facelift si costa aprox 8 euro
          acesta etse codul pus de IRONICK pe topicul care nu-l mai gasesc?

          a mai pus cineva acest burete(cel cu codul de mai sus), intreb ca as vrea sa-l comand si vreau sa stiu daca se potriveste....
          PS: masina mea, a avut din fabrica a avut buretele acela care s-a dezlipit extreeeeeeeem de usor....

          @male, cred ca ai si rezolvat deja:
          acel burete are un profil PATRAT cu latura de 10mm... doar o latura este adeziva! la mine s-a dezlipit fooooarte usor; in schimb la masina de la serviciu este deosebit de bine lipit, am tot sters bordul si nu s-a clintit.

          cred ca stiu de ce la mine s-a dezlipit: io am cumparat masina in noiembrie, a venit iarna si probabil nu s-a lipit suficient, in schimb la masina de la serviciu, a fost cumparata dupa jumatate de an si a inceput vara, probabil caldura a activat adezivul...
          Last edited by mariannn; 3 November 2014, 13:17. Reason: Automerged Doublepost
          Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

          Comment


          • #35
            Pentru mine a fost piesa in plus. L-am dat jos in prima zi pentru ca era lipit stramb. Am si uitat ca a fost ceva acolo. Nu ii simt lipsa si nici nu m-am prins de rolul lui. Pana acum nici un reprezentant Dacia nu m-a lamurit cu rolul lui.

            Comment


            • #36
              Al meu a intrat acolo, intre bord si parbriz. Nici nu am mai incercat sa il mai scot, cred ca nu se intampla nimic (sper). Oricum, era prins doar asa, in flori de mar, mai mult dadea impresia ca era fixat.

              Comment


              • #37
                garnitura plansa bord 683106448R
                Attached Files
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • #38
                  @torquemada, multumesc!

                  @30_vld, la mine s-a dus in interior cand am sters bordul, l-am fixat, l-am atins iar iar l-am deranjat, m-am enervat si l-am scos si aruncat...
                  Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

                  Comment


                  • #39
                    E vreo 9 euro.
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • #40
                      9 euro mi se pare cam mult pentru o fasie de burete banal.
                      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                      Comment


                      • #41
                        da, dar nu ai ce pune ca sa fie estetic frumos... e chiar acolo, in fata ochiului....
                        Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

                        Comment


                        • #42
                          Incercati cheder negru adeziv, sigur va da si mai bine ca buretele ala si e ieftin, vreo 3 lei/m.
                          Poza este informativa!
                          Attached Files

                          Comment


                          • #43
                            Si a mers chederul asta? La mine face ca naiba buretele la frig... Scartaie, pacane

                            Trimis de pe al meu Orange Neva 80 folosind Tapatalk

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google