Cod Filtru Original De Polen PH2/Sandero

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cod Filtru Original De Polen PH2/Sandero

    Mi-am decupat zona pentru filtru de polen in aeroterma. Vreau sa cumpar filtrul original care il monteaza Dacia acum pe toate masinile. Am aflat ca pe cutie scrie Renault si este produs de Valeo, nu sunt sigur de informatii. Contine garnitura de cauciuc care se lipeste, filtru, cutter, instructiuni. Ar fi undeva la 80 de lei.

    Are cine informatii din sursa sigura? Ce sa caut la magazine de piese auto? Cod, producator, model?

    Masina este Sandero model 2008, care nu a avut filtru montat din fabrica.

  • #2
    Monteaza astia acum din fabrica filtru habitaclu pe masini? Poate doar pe Duster, nu
    m-am uitat la asta cand am fost la drive test, dar pe celelalte(logan, sandero), nu am auzit sa fie montat din fabrica. Poate sau desteptat si ei, pana acum ceva timp, daca mergeai la dealer nici nu stiau ca se poate monta filtru pe logan, crede-ma ca am
    patit-o eu.

    Comment


    • #3
      Monteaza din fabrica de prin vara-toamna pe logan ph2 si pe sandero
      @Winnie Da este filtru de polen valeo cu ce vine loganu din fabrica du-te la dealer si intreaba de cod si din cate stiu eu (doar cred) parca era 50 lei filtru

      Comment


      • #4
        mai exact 47 lei si e suficient sa ceri la un dealer dacia un filtru de polen pt sandero si nu-ti mai trebe cod si altele,ceri doar filtru de polen pt sandero

        Comment


        • #5
          Filtrul este acelasi pentru logan si sandero? Sau sunt diferite?

          Comment


          • #6
            si care e diferenta intre unu valeo si unu "no name"? ...
            Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

            Comment


            • #7
              merg pe mana producatorului in privinta recomandarilor de piese auto. am facut rabat la calitate in trecut cand am luat filtru de ulei de tot rahatul, ieftin, la o masina second hand. mi-a creat mari probleme acel filtru. apoi am vazut un film pe youtube despre filtrele renault si atunci mi-am explicat ca mai bine respecti indicatia producatorului si n-ai dureri de cap.

              Originally posted by LmtdEdition View Post
              si care e diferenta intre unu valeo si unu "no name"? ...

              Comment


              • #8
                pai decat sa dai pe unul valeo 50 lei mai bine iti ie unul de carbon si e mare diferenta
                Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                Comment


                • #9
                  eu am ph2 si nu a avut filtru polen..l-am montat eu...
                  recomand mann filter cod filtru: CU1829
                  numai bine
                  live to ride

                  Comment


                  • #10
                    Filtru de polen original Valeo, pentru logan, are codul PP TD20.
                    sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by Winnie View Post
                      Mi-am decupat zona pentru filtru de polen in aeroterma. Vreau sa cumpar filtrul original care il monteaza Dacia acum pe toate masinile. Am aflat ca pe cutie scrie Renault si este produs de Valeo, nu sunt sigur de informatii. Contine garnitura de cauciuc care se lipeste, filtru, cutter, instructiuni. Ar fi undeva la 80 de lei.

                      Are cine informatii din sursa sigura? Ce sa caut la magazine de piese auto? Cod, producator, model?

                      Masina este Sandero model 2008, care nu a avut filtru montat din fabrica.
                      Mergi in Auchan sau Cora si gasesti Filtru Polen Logan Romcarbon, e acelasi cu Sandero. Costa intre 20 si 23 de lei.
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google