Zgarieturi mai mari sau mai mici...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Cum am rezolvat eu o zgarietura urata , nu mai lunga de 4 cm ,lata de 1,5 mm,dar adanca pana la tabla :
    -intai am inconjurat zgarietura de jur imprejur cu scotch de hartie.
    -am curatat si degresat tabla cu scobitori ascutite si spirt tehnic, am aplicat tot cu o scobitoare grund auto. dupa ce s-a uscat grundul, am aplicat 3 straturi de vopsea,la intervale de uscare,cu carioca de vopsea . urmeaza sa o lustruiesc cu polish; la fel ca inainte nu cred ca o sa fie, dar cel putin e protejata de aparitia ruginei.

    Comment


    • #92
      Ce ziceti de 200 de euro un polish? cu demontat elemntele de plastic and stuff, nu stiu cate tipuri de solutii date pe ea, eu unu cred ca ii cam scump, voi ce ziceti?
      No, apoi blana
      Taaaaaci!!! ca nu stii ce-i bine
      ...si nu uita, prietenul bun, la balamuc se cunoaste

      Comment


      • #93
        A vazut shokaliptiku o chestie din asta. Parerea lui este ca se merita, i-ti face masina de zici ca-i vopsita proaspat.
        Cel mai lent 1,6 8v

        Comment


        • #94
          bai baietii , ptr plastic (bandouri, bari) ce folositi??? au incepu t si la mine sa apara zgarietrui mai finute mai maricele , cu ce le curatati ?

          sigpic

          Comment


          • #95
            Am vazut in REAL polish pentru plastic. Cat este de bun nu stiu.
            Cel mai lent 1,6 8v

            Comment


            • #96
              mie mi`ar trebui polish pt plastic la oglinzi ca`s cam zgariate nu stiu cum naiba asa tare...dar mai sunt mari soferi care dau cu oglinda lor in a mea....acu` o fi bun polishu` pt plastic cine stie?

              Comment


              • #97
                Eu personal imi vine sa ma arunc de pe bloc am gasit masina zgariata pe partea stanga toata, capota spate zgarita toata, capota fata cateva zgarieturi si pe ea, pe acoperis iar cateva zgarieturi,cred ca a fost un copil, cu un lemn ceva a dat ca nu sunt adanci cam 90% din ele se vad doar de foarte aproape oricum am fost la expertdetailing sa se uite la ea si ma costa 400 ron un polish si o ceruire si ma mai rog la dumnezeu sa-l aflu pe ala care a facut asta, fie ca e un copil fie ca e un om matur o sa curga sange fie al meu fie al lui e a doaua oara cand patesc asta, odata am vopsit jumatate de masina nu mai suport, o repar si o vand imi iau o dacie 1310 si gata,ma doare sufletu masina e aproape noua nu are nici macar 1 an, dar in tara noastra populata de tot felul de tigani si alte specimene nu merita sa iti iei masina noua.

                Comment


                • #98
                  Iti inteleg supararea,dar te intreb: tu nu ai Casco?? In caz ca nu ai,repara-ti acum cum poti,dar fa-ti neaparat Casco,cu vandalism inclus.Macar scapi de grija asta si nunumai,doamne fereste de furt sau spargeri...

                  Comment


                  • #99
                    Am casco dar fara vandalism, asta e daca am fost prost acum platesc, mai are nitel si expira, urmatoru va fi full.

                    Comment


                    • Frate dc ii prinzi pe astia care iti zgarie masina cheama-ma si pe mine, ca vreau sa particip la masacru

                      Comment


                      • Am si eu o intrebare..Acu vreun an am vopsit toata partea stanga pe casco din cauza unora care mi-au zgariat masina si am observat ca acuma are parca alta nuanta vopseaua in locul unde s-a vopsit are asa o tenta rozalie (masina e rosie) Oare daca as polisha toata masina s-ar mai observa?

                        Comment


                        • Am facut polishu la Expertdetailing si a iesit super, nu ma asteptam sa iasa asa de bine la cum era masina de zgariata,nu se mai vede nimic iar zgarieturile care erau mai adanci trebuie sa stii unde erau ca sa le gasesti,a durat 7 ore operatiunea dar a meritat, pretul final 370 ron,zic eu cheltuiti cu folos.

                          Comment


                          • Originally posted by Errors View Post
                            Am facut polishu la Expertdetailing si a iesit super, nu ma asteptam sa iasa asa de bine la cum era masina de zgariata,nu se mai vede nimic iar zgarieturile care erau mai adanci trebuie sa stii unde erau ca sa le gasesti,a durat 7 ore operatiunea dar a meritat, pretul final 370 ron,zic eu cheltuiti cu folos.
                            Salut, cei 370 au fost doar polish sau tratament complet la exterior?

                            Comment


                            • Ufff! Ma poate ajuta cineva in urmatoarea problema? Deci: acum catva timp in urma,un vecin mi-a zgariat portiera fata stanga cu o cheie pentru ca parcasem pe locul lui zice el.
                              Cum eu nu vreau sa vopsesc toata portiera asa cum mi-au spus cei de la service,mi-am
                              facut 100 ml de vopsea dupa codul de pe stalpul masinii(culoarea este bleu ottoman).
                              Deci mi-au pus separat vopseaua, lacul si intaritorul pentru lac.Acum ce procedura ar trebui sa aplic? Cu un penel din ala de la sticlutele de oja ar merge aplicata vopseaua?
                              Voi cum ati proceda?
                              = ABS Plus 1.6 Mpi =

                              Comment


                              • Originally posted by nicu_studio View Post
                                Ufff! Ma poate ajuta cineva in urmatoarea problema? Deci: acum catva timp in urma,un vecin mi-a zgariat portiera fata stanga cu o cheie pentru ca parcasem pe locul lui zice el.
                                Cum eu nu vreau sa vopsesc toata portiera asa cum mi-au spus cei de la service,mi-am
                                facut 100 ml de vopsea dupa codul de pe stalpul masinii(culoarea este bleu ottoman).
                                Deci mi-au pus separat vopseaua, lacul si intaritorul pentru lac.Acum ce procedura ar trebui sa aplic? Cu un penel din ala de la sticlutele de oja ar merge aplicata vopseaua?
                                Voi cum ati proceda?

                                Salut,

                                Si eu ca si tine am incercat sa retusez saptamana trecuta unele zgarituri cu vopsea pe comanda pe codul culorii, dar sa stii ca totusi nu a iesit aceeasi nuanta si nu sunt prea multumit de rezultat. Norocul meu ca au fost niste zgarieturi prin praguri si zona nu e prea la vedere, plus ca se pune repede praful si nu se mai observa decat de aproape; desi am dat cu vopsea si cu lac dupa (cu o pensula mai mica) tot nu a iesit bine si acum parca regret.

                                Daca zici ca ai zgarituri pe portiera si probabil sunt si mai adanci sigur se va vedea retusul asa ca apeleaza mai bine la un cunoscator (vopsitor). Grija mare la praf!
                                Doua lucruri sunt infinite universul si prostia...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google