Ce Motorizari Aveti ???

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 1.4 MPI 75cp ppentru ca e cea mai ieftina
    Ma joc in fiecare zi jocuri cu masini

    Comment


    • si slaba dpdv al performantelor
      sigpic

      Comment


      • 1.4 MPI 75cp ppentru ca e cea mai ieftina
        si slaba dpdv al performantelor
        Bogdan, nu stiu de ce nu te-ai oprit direct la un SLS 65 AMG. Eventual pentru ca plateai impozit in 3 ani cat valoarea unui Logan nou sau te-ncurca pretul de achizitie de 10 x Logan?
        Dar macar aveai feeling, performante.

        Comment


        • nu mai...e prea mare diferenta la ce zici tu. macar 1.6 mpi. unii spun ca nici 1.6 nu e grozav. normal, dupa o perioada de acomodare vrei 16v si tot asa...
          sigpic

          Comment


          • Daca vrei feeling, ia-ti diesel.

            Comment


            • sa stii... mai ales daca il remapezi stage 2...

              Comment


              • Daca vrei feeling de motoare mari, poti circula cu RATB-ul, au astia niste Mercedes Citaro.

                Comment


                • Si nesoftat e ok. Ma rog, dieselurile de la Renault sunt cam lenese, dar celelalte sunt mai "agitate" putin.

                  Comment


                  • Originally posted by mr.K View Post
                    Daca vrei feeling de motoare mari, poti circula cu RATB-ul, au astia niste Mercedes Citaro.
                    iar incepi cu caterinca?! resoftat la 90-95 cp si vreo 210 Nm cuplu, iti spun eu ca la demaraj te cam baga in scaun. normal ca pastrand proportiile, nu comparam cu 320d ci cu 1,4, 1,6 8v.

                    Comment


                    • Am mers cu Megane 1.5 105, si mi s-a parut lenes.

                      Comment


                      • pai cate kg are meganul si cate loganul ?! eu n-am remapare (as face stage2 la dimsport dar mi-e cam frica ) am powerbox si pot spune ca se simte serios.

                        Comment


                        • Megane-ul 1.5 105 de 1.4 t, e mai lent ca c5-ul de 110 ponei si 1.6 t.

                          Comment


                          • loganul dci are 1150 kg. eu zic ca se cunoaste.

                            Comment


                            • Megane de 1.4 T ? Eu la 1.5 dCi vad ~1250 KG, poate era combi ala dar nici asa nu cred ca are 1.4 tone.

                              1.5 dCi este lenes, de fapt ca majoritatea MAC-urilor, ai senzatia ca trage, performantele insa se masoara cu cronometrul nu cu fundul pe scaun.
                              '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                              Comment


                              • 1150 kg. nu stiu unde vezi tu 1250 in talon?

                                acum am vazut ca vbeai de megane vezi la 1250 sa nu fie hatchback-ul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google