H4 70/75W Merg Pe Logan? A Incercat Cineva ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • H4 70/75W Merg Pe Logan? A Incercat Cineva ?

    Salut , am vazut in cora Sun Plaza becuri h4 de 70/75W , oare merg puse pe instalatia si farurile originale de logan ? Se ard ceva fire ? sau lupa farului rezista la temperatura data de bec fara sa se topeasca fata de h4 stock 55/60W...
    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

  • #2
    cunosc pe cineva care are becuri de 90/100 w...si pana acum nu i s-au topit farurile dar un raspuns clar nu as putea sa iti dau
    Keep It Real! Keep It Simple!
    sigpic

    Comment


    • #3
      eu zic sa nu te joci cu focul.daca producatorul recomanda 55-60 w ,inseamna ca pentru atat a fost proiectata instalatia electrica.poate ca pe perioade scurte nu pare sa se intample nimic dar la o utilizare mai indelungata este foarte posibil sa apara probleme.
      Welcome to the Club, We Have Jackets !

      Comment


      • #4
        Daca pui de 70W, baga si relee, pentru 10-20 lei in plus nu merita sa fortezi instalatia electrica, cu urmari nasoale.

        Pe Dacia batrana am avut de 100W, desigur ca la juma' de an s-a dus dracu blocu de lumini.

        Comment


        • #5
          Pune-ti niste becuri ca lumea (Philips Power2Night sau Osram NightBreaker). Vei vedea mai bine, banii dati pe becurile mentionate = bani pe becuri no name 70w + relee (vezi postul lui Tavi) + timp pierdut sa refaci montajul ca sa nu iei foc.
          The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

          Comment


          • #6
            Am pe supernova x-treme power si sunt foarte multumit , ma gandeam ca totusi pe logan 70/75W e mai puternic decat 55/60w orice bec ar fi , dar aveti dreptate , bag si in ala x-treme power si aia e . E mare diferenta intre power2night si x-treme power ? care lumineaza mai bine ? Becurile din fabrica pe supernova erau de 40/45W :| cand am pus philipsurile s-a schimbat enorm situatia
            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

            Comment


            • #7
              Dupa mintea mea, becuri mai faine ca power2night nu cred ca exista (poate cu exceptia celor de la osram - nightbreaker). Imi plac power2night mai mult decat xtreme power.
              The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

              Comment


              • #8
                Nu se intampla nimic. Un amic lu tata are bec de 90/100W de 2 ani si nu are nimic. Inainte avea bagat tot bec din ala. Masina e din 2006 1.4 mpi.
                I HAVE A !sigpic
                fara linkuri externe in semnatura

                Comment


                • #9
                  va spun eu din sursa sigura ce se intampla :

                  1. se topeste mufa aia (la mine sa ars si papucii)
                  2. se strica si blocul de luminii
                  3. tot proaste sunt ... si
                  4. mai bine treci la bixenon nu o sa regreti ;)
                  Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                  Comment


                  • #10
                    Iti spun si eu sigur ca: Pana sa schimb farurile cu unele cu angel eyes am avut becuri din alea albastre de 50 ron amandoua si 100watt. Nu s-a topit nici o mufa in 2 ani, nu s-a stricat blocul de lumini, in concluzie nu s-a stricat nimic. Pe masina de firma, tot logan am aceleasi becuri si nimic nici aici.
                    Deci nu mai speriati oamenii aiurea. Probati si apoi vorbiti. Plus ca daca becul are mai multi watti, farul bate mai puternic si mai bine.

                    Comment


                    • #11
                      sincer eu iti spun ce am patit eu ! ...cand mi-am montat xenoanele nu mai avem mufele alea intregi ! a trebuit sa schimb papucii ...(multumesc userului Serban_PC) ... daca vreti bagati becuri si de enspe' mii de "wati " sa vedeti ce se intampla
                      Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                      Comment


                      • #12
                        Si eu la fel. Ti-am zis ca am folosit si inca folosesc becuri de 100 wati si nu s-a intamplat nimic. Probabil mai tine si de instalatia masinii si de modul cum au fost montate.

                        Comment


                        • #13
                          daca pui becuri de putere mare fara releu de protectie ai surpize....eu am avut asa ceva pe vechea masina 90 cu 100w
                          si am pus releu si pe scurta si pe lunga
                          Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                          Comment


                          • #14
                            Becurile cu puteri de peste 55/60w sunt ILEGALE.
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google