Anvelope Michelin Alpine195/65/15

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Anvelope Michelin Alpine195/65/15

    Am o rugaminte ,pute-ti sa-mi spune-ti daca aceste dimensiuni de cauciucuri merg puse legal pe logan,fac o mentiune am talon nou si nu mai scrie dimensiunea anvelopelor in talon.Am gasit la o vulcanizare 4 cauciucuri michelin alpine sh M+S LA PRETUL de 350 setul toate 4 +montat si echilibrat garantie 0 luna ca nu apar galme e ce ziceti

  • #2
    Le poti pune pe masina dar legale nu sunt. Chiar daca nu mai sunt trecute in talon, dimensiunile, Politia deja stie dimensiunea stock de la Logan si poti avea probleme. Teoretic nu vei avea probleme niciodata sau te opreste cineva exact cand iesi din vulcanizare. Tehnic, nu-s mari probleme cu dimensiunea asta, exceptand faptul ca ideal e sa fie guma mai ingusta, iarna.
    Pretul lor e ok, DOT-ul sa nu fie mai vechi de 2006, sa nu prezinte crapaturi, galme, sau alte defecte, sau sa fi avut pana.
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • #3
      omule chiar daca te opreste ca sa distingi bine dimensiunea trebuie sa te apleci la roata sa cauti si sa mai si citesti . daca ai jeanta de tabla si nu cine stie ce spite nu le verifica nimeni , mai ales ca ochiometric pe masina nu-i diferenta .
      eu am facut omologarea gpl si in rar au vazut in portbagaj rezerva ingusta pe r14 de golf au intrebat daca aia este rezerva mea si daca se potriveste , am spus ca da si la revedere nu au spus absolut nimic . deci se poate si fara "atentii"

      Comment


      • #4
        Ai grija cu viteza, ca este mai mare decat cea din bord !

        Comment


        • #5
          ady0807, viteza se modifica doar daca umblii la inaltimea anvelopei, si eu am cauciucuri de iarna de 195/65 si nu se modifica nimic, iar cu garda nu cred ca o sa ai probleme decat daca vrea sa te arda si nu stie cum
          sigpic

          Comment


          • #6
            Florine te contrazici singur. 195/65 este mai inalta decat 185/65, deoarece 65 reprezinta inaltimea anvelopei exprimata in procente fata de latimea acesteia, in cazul de fata 185 si 195.

            Mai simplu: 65% din 195 > 65% din 185.
            If it ain't broke, don't fix it!

            Comment


            • #7
              esti sigur ca nu se modifica inaltimea ? anvelopa 195/65 are aceasi inaltime cu cea 185/65?
              ubi concordia ibi victoria

              Comment


              • #8

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google