Schimbare becuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Pai si ce inseamna fiabilitate? Nu o durata de viata mai indelungata?
    Ca sa ajungi sa te rogi sa te tina un an niste becuri pe care dai un milion, nu mi se pare fiabilitate...si asta in conditiile in care le folosesti noaptea, ca daca le aprinzi si ziua cum au unii obicei, in 6 luni iei altele. Ajungi ca in 2 ani de zile sa depasesti lejer banii care-i dai pe o instalatie de xenon care este incomparabil mai fiabila, mai luminoasa, mai economica si arata mai bine.

    PS: Sa nu mai mentionez faptul ca e plina piata de Philips-uri fake la pret de "orijinale"
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • #77
      Strict vorbind, fiabilitate inseamna sa te tina cat scrie pe ele, nici mai mult, nici mai putin. Acuma, ce-i drept, eu am luat teapa cu becuri Philips de pus in casa din alea "ecologice", care dupa ce ca m-au costat o caruta de bani, au tinut vreo trei luni! Si nu unul, ci patru bucati! Dupa ce sa le recunosc daca sunt sau nu contrafacute?? Daca scrie pe ele Philips...
      PS: pe mine la xenon ma deranjeaza foarte tare lumina aia albastrie, ma zgarie pe ochi. Nu e vorba de aspect, chiar ma deranjeaza, nu vad bine cu ea
      Last edited by ParuLuScorilo; 28 July 2009, 14:57.

      Comment


      • #78
        Depinde ce temperatura de culoare e xenonul...aia de 4000K abia ca se distinge nuanta albastruie
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • #79
          la fel patesc si la cele din casa - daca au peste 2700 K ma f... la ochi, nu le suport. Oi fi eu mai sensibil, deh Cica exista si xenon la 2700K, dar n-am vazut niciodata, as fi curios

          Comment


          • #80
            darksid3 ...xenonul inca nu este omologat si te poate amenda nenea militianu...ptr x-treame power nu am primit insa nici o amenda....
            intradevar nu e xenon...dar e mai bun decat stock
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • #81
              de cand le ai pe astea xtreme power? as fi curios cat tin cu adevarat si daca nu deranjeaza cu nimic mai mult pe ceilalti decat cele stock. De fapt, Loganul cu ce becuri vine din fabrica?

              Comment


              • #82
                Nu stiu de xenon la 2700 K...se poate sa fie...

                @mumus: xenonul e legal daca e in lupa si cu instalatie de spalare a farului...in rest e nelegal, d-aia nici nu am xenon pe Logan cu faruri stock
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • #83
                  Al meu a venit cu H4 Bosch, restul nu stiu ca nu am umblat la ele.
                  Acum o saptamana mi-a explodat becul din proiectorul dreapta(becul e facut cioburi in interiorul proiectorului) dar nu am ajuns inca sa cumpar altul.
                  Last edited by god; 28 July 2009, 16:19.
                  ex-Logan Ambition 1.5 dci Iunie 2006/RIP Dec 2011
                  Dacia Duster Laureate 1.5 dci 110cp 4X4, ESP + whatever packs

                  Comment


                  • #84
                    darksid3 stiu asta...si cate loganuri ai vazut cu lupa si cu instalatie de curatat..(stropitoare deaia) ai vazut?
                    e in brasov 1 singur logan deasta am vazut. deci...99 la % ilegale.
                    parul lui scorilo sa sti ca eu am becurile c-am din iarna...(nu stiu sa zic exact)
                    dar eu merg sa zic asa..1 zi pe saptamana cu ele aprinse 3-4 ore...cand ies din oras...
                    in rest...pe inserate merg cu astea din poza...doar cand e suficient de intuneric ca ele sa ma ajute ..atunci le aprind...
                    Cu alte cuvinte...la mine se merita ca nu merg cu ele non stop aprinse...

                    inainte am avut vreo 3-4 luni pe masina tot de la philips ...blue vision...
                    le-am dat la un amic care merge zilnic in afara orasului...si la el au tinut vreo 2-a luni...
                    Attached Files
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • #85
                      mumus snt legale becurie de la pozitia ta?

                      Comment


                      • #86
                        sunt albe..deci da..sunt legale. Nu ma oprit nimeni pana acum.
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • #87
                          In poza pare ca bat spre albastru d'asta probabil te intrebase mihai daca-s legale.
                          ex-Logan Ambition 1.5 dci Iunie 2006/RIP Dec 2011
                          Dacia Duster Laureate 1.5 dci 110cp 4X4, ESP + whatever packs

                          Comment


                          • #88
                            nu e nici o problema...am raspuns
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • #89
                              Orice bec care are pe ambalaj eticheta cu RAR, este legal...chiar daca e si un pic blue, daca e de firma trebuie sa fie aprobat RAR. Ies din discutie chinezariile Plasma, Xenon halogen si alte rahaturi.
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • #90
                                eee ... eu ma multumesc cu partea cu albul...nu cred sa fie omologat rar....
                                eu am sunat la RAR si au zis ca atata timp cat respect culoarea...e OK...chiar ma intrebat si ala cum lumineaza pozitia de blue vision..ca vazuse ca e albastra..cand iam zis ca aprinsa da o lumina alba...a zis ca o sa isi ia si el.
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google