Toba Intermediara. Intrebare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Opaaa, da, sunt ceva chestii de verificat. O sa dau o fuga la un.mecanic mai priceput pentru treburile astea. Mersi.

    Comment


    • #32
      astea poti sa le verifici si tu, nu tre' sa mergi la mecanic. dar tre' sa te bagi un pic pe sub masina, ce-i drept
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • #33
        Originally posted by andreyi View Post
        De o perioada de timp, a inceput sa se auda un zgomot gros ca o rezonanta ciudata, undeva dupa 2500 ture, spre exemplu la 90 kmh in treapta 5 se aude, si daca accelerez spre 100 kmh si peste incepe sa dispara, se linisteste. Apoi, daca reduc, la 90 kmh, iar apare, si dispare la 80 kmh,in treapta 5. Treaba asta se intampla la turatia asta (indiferent ca e treapta 3, 4 sau 5), si zgomotul pare ca vine mai din fata, nu din spate de la toba finala. S-a verificat pe dedesubt, colierele sunt ok la toba intermediara(a fost schimbata acum un an jumate), dar zgomotul pare ca vine de prin zona de unde incepe evacuarea, se aude ca un marait la accelerare de undeva de sub motor, asta cu capota deschisa si ascultand pe loc. Mai exista pe-acolo ceva la esapament care s-ar putea deteriora sau misca/zbarnai, imediat unde incepe evacuarea?
        Asa face si la mine dupa ce am schimbat intermediara in primavara.
        Mecanicul spune ca e din cauza tobei de Asam.

        Comment


        • #34
          A mea e Bosal, si nu sufla pe la imbinari dupa verificare, iar zgomotul ar fi mai in fata inaintea ei.

          Comment


          • #35
            Nici a mea nu sufla dar are o rezonanta la 3000 de ture.
            Sa nu fie vreo tabla de protectie indoita si sa atinga la turatiile respective.

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google