Punte Spate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Punte Spate

    Deschid acest topic din cauza unei probleme


    am si eu o nelamurire, am puntea spate stramba din cauza unui accident( asa am luat-o e sh)si vreau sa stiu daca se potriveste pe berlina cea de MCV sau Pickup,

    care sunt diferentele intre ele si care e cea mai buna in caz ca se potriveste

  • #2
    eu zic sa cauti pe cineva sa o dai la schimb... as putea sa iti recomand eu cateva persoane care ti-ar da o punte de berlina la schimb pe una de MCV
    sigpic

    Comment


    • #3
      pai eu am berlina , dar ma interesa care punte dintre cele trei modele e cea mai rezistenta si care se potriveste in cazul in care vreau sa o schimb

      Comment


      • #4
        mcv sau van... am inteles ca se potrivesc la fix si sunt si mai rezistente... insa o sa ai nevoie sa iei si alti tamburi ;)
        sigpic

        Comment


        • #5
          nu se potrivesc tamburii de pe berlina? e diferenta la gaurile de prindere pe punte sau altceva?

          Comment


          • #6
            sunt mai mari cei de pe mcv si pickup. deci aia de berlina tb inlocuiti

            Comment


            • #7
              hmv86 nu inlocuiesti tamburii pui rotile tale si drum bun

              Comment


              • #8
                pai cine imi da puntea o da goala fara tamburi , deci automat trebuie sa ii pun niste tamburi pe ea, dilema e se potrivesc de berlina sau pun de origine cu puntea

                Comment


                • #9
                  Nu se potrivesc de berlina deoarece sunt mai MICI!!!
                  Trebuiesc neaparat de MCV sau VAN sau PICKUP!!! Acestia sunt mai mari!
                  Bafta!
                  Zambeste! Maine poate fi mai rau...

                  Comment


                  • #10
                    Ce de pareri incomplete....
                    Puntea de VAN,MCV,Pick-up sunt mai rezistente,tamburi sunt ceva mai mari(nu merg cei de berlina),prinderea pe caroserie este aceasi,singuru diferenta este la suportu arcului pe punte(arcurile de VAN sunt mai mari in diametru),trebuie verificat daca se potiveste tamponu arcului de berlina pe puntea de VAN,daca nu ma insel cred ca e si putin mai lata puntea....
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      nu este deloc mai lata... din cate am inteles si am si vazut sunt la fel din acest punct de vedere...
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        are ampatamentul marit fata de berlina.

                        Comment


                        • #13
                          scuze ca ma bag in acest topic dar am si eu o problema cu puntea spate

                          azi am pus distantiere pe masina de 20mm si cand colo surpriza roata din dreapta mai iesita in afara ca cea din stinga mentionez ca distantierele sunt de la h&r puntea e deplasata catre dreapta a mai observat cineva aceasta diferenta?
                          masina nu a fost lovita nici odata o am de noua

                          Comment


                          • #14
                            Masina ta trage stanga/dreapta? Erai pe loc drept?
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              nu nu trage si nici nu uzeaza cauciucurile da eram pe loc drept

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google