Ce Sa Cumpar???

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce Sa Cumpar???

    salutare , am nevoie de un sfat am 2300 de euro si vreau sa imi iau o masina mai rezonabila, ma gandesc tot la logan dar la banii mei nu pot cumpara decat cele folosite drept taxi, am gasit unul din 2007 cu dotariile respective: aer conditionat, geamuri electrice fata, oglinzi electrice, 2 airbaguri , servo si inchidere central. si are 133.000 la bord, si ma gandeam sa ii cumpar pe rand tot ce e nevoie ca sa o fac o masina cat de cat buna, se merita? dati-mi sfaturi va rog

  • #2
    masina e diesel, atasez cateva poze
    Attached Files

    Comment


    • #3
      A fost lovita in spate?

      Comment


      • #4
        nu stiu k nu am sunat sa intreb inca, pe mine ma intereseaza motorul mai mult, ca la exterior si interior vreau sa schimb cate ceva ,spoilerul spate cu unu de ph2 si pe fata cu unu de mcv

        sau asta la 2600 negociabil, dar nu cred k are nimic pe ea, inafara de gentile alea
        Last edited by hmv86; 16 February 2011, 23:30. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • #5
          si poza ca uitasem de ea
          Attached Files

          Comment


          • #6
            Fiind 2007 ma gandesc ca e Euro 4 si are si intercooler,poti sa afli daca are km reali mergand la o reprezentanta si punand testerul pe ea.

            Cele Euro 4 sunt mai destepte un pic decat cele Euro 3 pentru ca "virgula" calculatorul de injectie testeaza nivelul de uzura al injectoarelor si inregistreaza numarul de km la care a facut treaba asta. Daca pe tester apare ca ultima testare a fost la 150 000 km e clar ca au fost manariti km.
            sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

            Comment


            • #7
              aia dci nu cred ca se merita ca se duc injectoarele destul de rapid, am intrebat multe persoane ( printre care si taximetristi )
              " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

              Comment


              • #8
                greu de zis...la banii aia iti gasesti un bmw 318tds, climatronic, abs, airbaguri, full electric, ce-i drept la vreo 200000km. avantajul cojii nemtesti fata de cea romaneasca e ca hitlerista nu e commonrail, deci merge si pacura de vapor sau ulei vegetal la o adica. acum cateva luni si-a adus un coleg de servici una din austria si uneori ma gandesc ca daca n-avea 18 ani masina aia, nu se merita nici 3 loganuri noi pe un bmw de-ala, desi nu-s eu vreun fan masini hiltleriste cu elice-n bot (bmw). daca ai banii aia si nu vrei sa te bagi la un credit, as merge pe sh decat pe logan sh, de taxi si dizal...
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • #9
                  Clar aia galbena a fost atinsa in spate cat sa stea bara aiurea si sa sparga un stop eventual. Ala pe dreapta spate a fost schimbat, cele din 2007 cu eleron au stopuri cu semnal alb din fabrica. Se vede ca s-a muncit la foc automat pe masinuta aia. Daca n-ar fi dilema cu injectoarele ar merita sa o cumperi, eventual cauta un 1.4 Laureate care a fost taxi, se renteaza mult mai bine.

                  Dintre cele doua mai bine o iei pe-aia cheala daca mecanic sta prost dieselul (in special injectoarele).
                  4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                  Comment


                  • #10
                    am mai gasit una, dar nu stiu ce dotari are, arata bn exterior dar nu are poze la interior, atasez poze, m-ar interesa daca are servo si geamuri electrice, fata, stie careva masina e din sept 2005 si are si gpl, vreo parere ceva?
                    Attached Files

                    Comment


                    • #11
                      Decat sa'ti iei vreo coaja de Logan, sau cine-stie-ce alta teapa, incearca sa gasesti o Solenza in stare buna. Asta in cazul in care nu vrei sa te complici cu masini din TeXas de BG.
                      If it ain't broke, don't fix it!

                      Comment


                      • #12
                        nu mai bine iti cumperi un logan 2007 cu mai putine optiuni,apoi pe rand tii le faci?gen servo directie700lei,ac 400e,oglinzi elct incalzite170lei???nu suna bine?aaaa....+alternator 400lei:d
                        eu unu zic sa fugi de taxi,am vazut multe la dezm!!!
                        Am pierdut multe in viata,dar niciodata nu mi-am pierdut respectul fata de cei care-l merita!!

                        Comment


                        • #13
                          pai problema e ca nu gasesc din 2007 chel la 2400 euro, eu am 2200 bani si mai pot strange ink 200 de euro dar am cautat pe toate site-urile un logan care sa fie in maxim 2400 si nu gasesc decat taxiuri, nu gasesc nici macar din 2005 chel la banii astia( solenza nu vrea asupritoarea, sunt banii ei ) ) ca dupaia il fac cum vrea sufletul meu dar nu gasesc mai nimic in tot netu asta, ma gandeam la un astra sh sau renault laguna din 2001 care arata super bine da au niste taxe de inmatriculare de cazi jos si raman tot cu gandu la logan
                          Last edited by Seba; 17 February 2011, 22:32.

                          Comment


                          • #14
                            mai bine iei o corsa modelu din 2004-2005 de 1.4

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by Niki B View Post
                              Decat sa'ti iei vreo coaja de Logan, sau cine-stie-ce alta teapa, incearca sa gasesti o Solenza in stare buna. Asta in cazul in care nu vrei sa te complici cu masini din TeXas de BG.
                              Intra pe mobile.ro daca vrei sa vezi alte masini.... ;)

                              Cumparati smart 0.8 CDI ,are consum de 4 litri in oras ,e sub 2000 euro
                              Last edited by fanrenault; 17 February 2011, 20:11. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google