Postati Doar Preturi Carburanti ;-)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daca nu facem proteste nu rezolvam nimica!!!

    Comment


    • amenintare la vreo benzinarie ? cu un cocktail molotov la pompa = protest
      sigpic

      Comment


      • Am trecut pe langa petrom si benzina de 95 fara pb era 3,99 ne omaoara astia in ritmul asta!!!

        Comment


        • nu iesim in strada...asa ne trebuie......tara lu papura voda
          Nobody dies virgin...because life fuck's us all !!

          Comment


          • dar la celelalte statii care este pretu' ?

            Comment


            • Ce sa iesim in strada? Nu mai sunt bani in buzunarul statului. Si nici nu conteaza, caci vin prezidentialele, asadar banii vor fi in continuare cheltuiti pt prostirea multimii.
              Asta, coroborata cu faptul ca banii imprumutati de la FMI sunt aruncati pe fereastra de toti, pe ideea: "Ce-i al meu? Nu! Atunci, duca-se dracu".
              Iar noi, plebea, vom continua in a cotiza la buget "micile" scapari ale celor de ne guverneaza...
              Asadar pretul benzinelor va creste datorita accizelor, taxele si impozitele in general vor creste, altfel Romania va intra in colaps financiar, si vom ajunge sa ne dam in cap pe strada pt o paine.
              La mai mare domnilor, la mai mare.

              Comment


              • ieri,14.08.2009,benzina de 95 la mol 4 lei fix.a fost ultima data cand am bagat de la ei.mai imi trebuia o bandana din aia,sa am 5,le-am pus pe tetiere :P
                Logan Kiss Fm 1.4 MPI Gri Comete

                Comment


                • Salut.Alimentat ieri petromV mioveni benzina de 95/4.06/litru
                  Mult prea scumpa.Dar asta e .................
                  Numai bine.
                  Un Logan----YNG-----
                  Numai bine.

                  Comment


                  • Ieri la Mol in Arad benzina de 95 4.o2 lei.Enorm de scump.

                    Comment


                    • toti ne plangem...dar continuam sa alimentam....asa ca......noi ne batem singuri joc de noi...cum s-au facut si datile precedente cand scazuse cantitatea de benzina vanduta......si prin benzinarii batea vantul mai daduse jos din pret dar acum se mizeaza pe faptul ca lumea pleaca in concediu...asa ca....
                      Nobody dies virgin...because life fuck's us all !!

                      Comment


                      • Salutare,azi am alimentat de la Mol cu motorina la pretul de 3.80 lei.
                        Preturi carburanti la MOL:
                        diesel Euro5 - 3.80 lei
                        diesel EVO - 4.08 lei
                        benzina TempoPlus 95 - 4.04 lei
                        benzina TempoPlus 98 - 4.61 lei
                        Last edited by dany59ddd; 15 August 2009, 22:28.

                        Comment


                        • vreau doar sa punctez faptul ca multa lume de aici de pe forum nu stie ce vorbeste.si aici ma refer la cei care nu au iesit din tara si habar nu au cat e pretul in strainatate.va spun eu:motorina in jur de 1.15 euro, benzina in jur de 1.25 euro.(astea pe autostrada),iar celelalte statii care nu sunt pe autostrada sunt cu 10 centi mai ieftine.(statii AGIP,OMV,BP,TOTAL)
                          comparativ cu nivelul de trai e f f scumpa,dar barilul de petrol are acelasi pret.
                          inca ceva:noi mergem si la buda cu masina.faceti si voi economie ca francezii,italienii,olandezii,etc:bicicleta sau scuterul.in franta ei au conditii speciale care la noi lipsesc(piste,prioritate,etc).fiecare familie are cel putin un scuter(si nu prostii ce le aducem noi din italia cu pedale si toate kkt-urile.
                          Last edited by lucicu26; 15 August 2009, 23:16.

                          Comment


                          • Eu traiesc in romania o tara de ***** nu ma intereseaza cat este la ei ,ei isi permit fata de noi la ce venituri au nu este mult dar la veniturile noastre este foarte scumpa!!!

                            Comment


                            • asta este men.ai dreptate,dar daca ar fi si la noi la fel pretul ca la ei?ca doar barilul tot atata costa.la fel alt exemplu:la noi coca cola la 2 l este in super market aproape 4 lei,la ei la super market nu este la 2 l ,este la 1.5 litri si costa 1.79 euro.si tot ala suc e.
                              ideea mea e ca se poate si mai rau

                              Comment


                              • Chestia e ca noi in continuare avem preturi de west si salarii de est !!!!
                                Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google